Zamknij

Kobiety skarżą się, że podczas izolacji masowo wypadały im włosy! Ekspert wyjaśnia, dlaczego!

28.05.2020 12:14
Kobieta zaskoczona ilością włosów na szczotce, które jej wypadły
fot. Shutterstock

Zjawisko wypadania włosów podczas izolacji okazało się bardzo powszechne. Eksperci wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje! 

Izolacja, na którą byliśmy skazani podczas epidemii koronawirusa, powinna wpływać korzystnie na nasz wygląd. Miałyśmy więcej czasu, żeby zadbać o siebie, a także o odpowiednią pielęgnację, twarzy, skóry i włosów. Okazuje się jednak, że te ostatnie, mimo stosowania różnych zabiegów, wielu z nas przysporzyły kolejnych problemów. Wiele kobiet skarżyło się bowiem, że w tym okresie masowo wypadały im włosy! Ekspert tłumaczy, dlaczego mogło się tak dziać.

Zobacz także: Domowy sposób na mocne i lśniące włosy. Jest tani i bardzo skuteczny! 

Masowe wypadanie włosów podczas izolacji i pandemii. Ekspert tłumaczy!

Eksperci przekonują, że problem dotyczący wypadania włosów podczas izolacji i pandemii jest o wiele powszechniejszy niż nam się wydaje.

Wiele kobiet skarżyło się w tym czasie na wypadające masowo włosy. Znana fryzjerka, Ruth Robalino, w rozmowie z mediami przyznała, że taka sytuacja może być spowodowana nadmiarem stresu. 

Przełomowe wydarzenia, takie jak globalna pandemia, mogą spowodować podwyższony poziom stresu. Ten z kolei może zahamować wzrost włosów. Kiedy organizm doświadcza zwiększonego poziomu stresu, odpowiada stosowną reakcją - mówi ekspertka.

Z jej zdaniem zgadza się trycholog, Megan Wright, która również w tym stanie rzeczy doszukuje się stresu. Dodaje, że w ciągu 10 lat swojej praktyki lekarskiej, nie odnotowała jeszcze takiego poziomu wpływu negatywnych emocji na wygląd włosów. 

Inny trycholog Jane Mayhead uważa natomiast, że wypadanie włosów może być spowodowane po prostu tym, że podczas izolacji rzadziej je myjemy.

Włosy wypadają nam codziennie, ale w różnej ilości. Mogą łączyć się w gęstsze pasma, a następnie wypadać razem podczas mycia, zwłaszcza jeśli używamy odżywek i innych specyfików - tłumaczy. 

Jak widać zatem, ten problem dotyka wielu kobiet. Możemy zatem nieco się uspokoić.

Zobacz także: TOP 3 preparaty na porost włosów. Musisz je wypróbować!

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!