Zamknij

Maseczka ze spiruliny na włosy - sposób na regenerację zniszczonych kosmyków

17.05.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 12:51

Maseczka ze spiruliny na włosy ma właściwości regenerujące i odżywcze, dlatego tak świetnie sprawdza się w pielęgnacji kosmyków. Spirulina pochodząca z zielonych alg działa lepiej niż aloes. Ponadto jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Dzięki niej włosy stają się lśniące i zdrowe. Sprawdź, jak wykonać maseczkę ze spiruliny na włosy.

Maseczka na włosy
fot. Shutterstock

Maseczka ze spiruliny na włosy jest prosta w przygotowaniu i zawiera łatwo dostępne oraz niedrogie składniki. Już po pierwszym użyciu zauważysz wyraźną różnicę. Kosmyki staną się lśniące, zregenerowane, wzmocnione i odżywione. Regularnie stosując ją, nadasz włosom objętość. Podpowiemy ci, jak stworzyć maseczkę ze spiruliny na włosy.

Sprawdź też, jak działa maseczka z węgla na twarz oraz poznaj właściwości węgla aktywnego.

Maseczka ze spiruliny na włosy - przepis

Maseczka ze spiruliny na włosy to prawdziwy hit w pielęgnacji kosmyków. Stworzysz ją, łącząc ze sobą 3 składniki:

  • 1 łyżeczki spiruliny,
  • 2 łyżek wody albo świeżo wyciśniętego soku z cytryny/limonki,
  • 1/2 łyżki miodu.

Gdy już wymieszasz wszystkie powyższe składniki, nanieś powstałą maskę na mokre włosy oraz wmasuj w skórę włosów. Później odczekaj 20 minut i zmyj dokładnie całość letnią wodą. Zapach maski nie należy do najprzyjemniejszych, jednak nie należy się nim przejmować. Ta charakterystyczna woń po wysuszeniu włosów będzie już niewyczuwalna.

Nie przejmuj się intensywnie zielonym odcieniem spiruliny, gdyż nie zafarbuje ona twoich kosmyków. Maseczka ze spiruliną na włosy powinny być stosowana 2 razy w tygodniu, aby zapewnić sobie trwałe efekty.

Sprawdź też, jak działa nafta kosmetyczna oraz dowiedz się, który olejek do włosów będzie dla ciebie najlepszy!