Zamknij

Masażer na cellulit. Rozprawi się ze skórką pomarańczową

Paulina Ermel
23.03.2018
Aktualizacja: 20.01.2020 11:37

Kiedy proste sposoby w walce z cellulitem zawodzą, warto sięgnąć po masażer na cellulit.

Masażer i kosmetyki
fot. Shutterstock

Masażer na cellulit pomaga zwalczyć skórkę pomarańczową. Jednak sam jego wybór nie należy do najłatwiejszych. W sklepach pojawia się coraz więcej rodzajów tego "urządzenia" – mają różne ceny i inaczej działają.

Zobacz także: Masa perłowa to jeden z nielicznych tak skutecznych składników pielęgnacyjnych

Drewniany masażer na cellulit

To jedna z najtańszych i najpopularniejszych opcji. Polecany jest szczególnie wtedy, kiedy zmagamy się z cellulitem na udach i pośladkach. Ma wypustki, które masują ciało odpowiednio stymulując krążenie, a także rozbijając zbierający się pod skórą tłuszcz. Warto zwrócić uwagę na to, czy masażer na cellulit wykonany został solidnie. Można go używać na sucho, ale też pod prysznicem.

Elektryczny masażer na cellulit

Taki produkt z pewnością pozwoli zaoszczędzić trochę naszej siły. Elektryczny masażer na cellulit wystarczy włączyć i przytrzymać przy skórze. Przed takim zabiegiem warto zrobić peeling, a następnie nałożyć na skórę krem ujędrniający.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Masażer ultradźwiękowy działa poprzez emitowanie ultradźwięków, które wprawiają warstwę podskórną w wibracje. To właśnie ten proces rozbija tkankę tłuszczową.

Próżniowy masażer na cellulit

To jeden z rzadziej wybieranych masażerów na cellulit. Po pierwsze nie można go stosować zbyt długo, a po drugie jego użycie może wiązać się z bólem. Kiedy ustawimy w masażerze zbyt dużą intensywność, może to nawet skończyć się pękaniem naczynek krwionośnych.

Działa on trochę jak tradycyjne bańki chińskie, które są zresztą polecane dla każdego, kto nie chce wydawać tyle pieniędzy na masażer.

Próżniowy masażer na cellulit działa na głębsze warstwy skóry, a jego działanie polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru ciała.  Pobudza on pracę układu immunologicznego. Jego cena waha się od 100 do 200 zł.

Sposoby na cellulit

Zanim jednak sięgniesz po bardziej zaawansowany masażer na cellulit niż ten drewniany, wypróbuj inne sposoby, które zwalczają skórkę pomarańczową. Sięgnij po odpowiedni krem, który możesz zrobić w domu, peeling czy zacznij ćwiczyć na siłowni. Każde z tych rozwiązań, stosowane regularnie, przyniesie wymarzone efekty.

 

Autor: Paulina Ermel