Zamknij

Lifting rzęs krok po kroku. Zobacz na czym polega ten coraz bardziej popularny zabieg

Paulina Ermel
19.06.2018
Aktualizacja: 20.01.2020 10:58

Lifting rzęs polega na podniesieniu i podkręceniu rzęs. To prosty zabieg, który przynosi spektakularne efekty. Jak się go robi i ile kosztuje? A przede wszystkim czy lifting rzęs jest bezpieczny?

Lifting rzęs
fot. Shutterstock

Lifting rzęs to nic innego jak wydłużenie, podkręcenie i uniesienie rzęs. Taki zabieg daje naturalne efekty, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Kto może pozwolić sobie na lifting rzęs?

Zobacz także: W ten sposób wydłużysz i pogrubisz sobie rzęsy. Ten trick kosztuje grosze

Lifting rzęs - historia

Metoda liftingu rzęs LVL opracowana została przez brytyjską firmę specjalizującą się w pielęgnacji rzęs za pomocą zabiegów kosmetycznych. Zabieg polega na podniesieniu, wydłużeniu, a także zagęszczeniu rzęs. Jest idealny dla osób, które chcą osiągnąć robiące wrażenie efekty, ale bez konieczności inwazyjnego ingerowania w to, co dała im natura.

Lifting rzęs to alternatywa dla zagęszczenia rzęs 1 do 1, rzęs 2D i innych metod objętościowych. Doskonale sprawdza się także w przypadku osób, które myślały o doczepieniu kępek rzęs, ale w naturalniejszym wydaniu.

Lifting rzęs – krok po kroku

Lifting rzęs wykonuje się w kilku prostych krokach.

 1. Kosmetyczka nakłada na rzęsy preparat, który pozwala manipulować kształtem rzęs.
 2. Następnie na górną powiekę nakładany jest silikonowy wałeczek, na który „nakręca się” rzęsy.
 3. Następnie kosmetyczka nakłada na rzęsy preparat, który utrwala ich kształt.
 4. Efekt zostaje utrwalony, a później rzęsy są nawilżane.

Lifting rzęs – efekty

Lifting rzęs utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Taki lifting należy powtarzać średnio co 3 tygodnie. Niestety efekt ten nie zaspokoi osób, które oczekują spektakularnego efektu. Lifting rzęs w większości przypadków nie wystarcza kobietom – uniesione rzęsy dodatkowo malują maskarą. Dlatego jeżeli oczekujesz efektu "wow" z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie zagęszczanie rzęs metodą 1 do 1 lub inną objętościową albo przedłużanie rzęs. Nie dość, że dają one bardziej widoczne efekty to jeszcze utrzymują się na rzęsach dużo dłużej. I wówczas można zapomnieć też o makijażu.

Lifting rzęs – zalety

 • nie niszczy naturalnych rzęs
 • Zapewnia uniesienie rzęs i delikatnie podkręcenie
 • spektakularny wygląd
 • łatwa dostępność zabiegu w salonach kosmetycznych
 • atrakcyjna cena – w porównaniu z przedłużaniem metodami objętościowymi

Lifting rzęs – cena

Lifting rzęs kosztuje od ok. 100 zł do 150. Bardzo często kobiety dodatkowo decydują się na odżywienie rzęs przed ich uniesieniem – taki kompleksowy zabieg to laminowanie rzęs. Jaka jest różnica między nim a liftingiem?

Lifting rzęs a laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs często nazywane jest keratynowym liftingiem rzęs. Jednak od liftingu różni się tym, że rzęsy po takim zabiegu są uniesione i odżywione. Lifting wyłącznie je unosi. Obie metody pielęgnacji rzęs dają spektakularne efekty, ale różnią się też ceną. Za lifting zapłacimy 100 zł, natomiast za laminowanie 200 zł.

Lifting rzęs – bezpieczny?

Zabieg te ma na celu uniesienie rzęs i zagęszczenie ich. Jest nieinwazyjny i bezbolesny. Jedyne, co może się zadziać, to lekkie podrażnienie skóry wokół oczu, które może spowodować klej i preparaty wykorzystywane do liftingu.

Przeciwwskazania do liftingu rzęs

 • alergia na preparaty używane podczas zabiegu
 • nadmierne wypadanie rzęs
 • infekcje oczu
 • jaskra, zaćma
 • zespół suchego oka

Jak pielęgnować rzęsy po liftingu

Po liftingu o rzęsy trzeba dbać tak jak standardowo o nie dbamy. Musimy wykonywać dokładny demakijaż, nawilżać je, rozczesywać. Nie ma żadnego problemu z chodzeniem na basen czy korzystaniem z sauny.

Jeżeli chcesz nadać swoim rzęsom seksowny wygląd, a nie chcesz tracić czasu na ich malowanie, skorzystaj z liftingu. Dzięki zabiegowi twoje rzęsy będą uniesione i lekko podkręcone. Bez konieczności przedłużania ich czy stosowania inwazyjnych metod. Będą wyraziste, ale efekt wciąż będzie bardzo naturalny. Jeżeli masz ochotę wyłącznie na podniesienie rzęs, skorzystaj z liftingu. Natomiast jeśli chcesz jeszcze bardziej je odżywić bądź wzmocnić, skorzystaj z botoksu rzęs.

Wszystkie te zabiegi zdobywają coraz więcej fanek – dzisiaj naturalność jest w cenie. Niestety jeżeli oczekujemy efektu, który zupełnie odmieni nasz wygląd, lifting rzęs nie jest dobrym pomysłem. Wówczas powinniśmy zdecydować się na zagęszczenie ich metodą objętościową albo przedłużanie.

Autor: Paulina Ermel