Zamknij

Laminowanie brwi to modny zabieg, który pokochały gwiazdy. To musisz o nim wiedzieć

26.05.2021 13:39
Laminowanie brwi - na czym polega zabieg, jakie są efekty, ile kosztuje
fot. Shutterstock

Laminowanie brwi to zabieg, który stał się hitem tego roku. Decyduje się na niego coraz więcej osób. Na czym polega, jakie daje efekty i ile kosztuje? 

Ten termin od pewnego czasu jest bardzo popularny. Przede wszystkim ze względu na gwiazdy. Ostatnio zarówno Anna Lewandowska, jak i Julia Wieniawa zdecydowały się na laminowanie brwi. To modny zabieg, który stał się hitem 2021 roku. Dzięki niemu można poradzić sobie nawet z najbardziej problematycznymi, niesfornymi brwiami. Zobaczcie, na czym polega laminowanie brwi, jakie są efekty takiego zabiegu i ile zazwyczaj kosztuje. 

Zobacz także:  Brwi rainbrows są hitem 2021 roku. Zainspiruj się tym szalonym trendem

Laminowanie brwi - na czym polega zabieg?

Jeszcze niedawno prawdziwym hitem urodowym było laminowanie rzęs. Teraz idziemy o krok dalej i stawiamy na podobny zabieg, tylko na brwiach.

Laminowanie brwi to sposób na ujarzmienie niesfornych włosków nad oczami. Polega na zmianie ich kształtu oraz kierunku wyrastania przy pomocy kwasu tioglikolowego. Taki zabieg składa się z trzech etapów.

Pierwszy etap laminowania brwi to ich przygotowanie. Kosmetyczka dokładnie je reguluje i oczyszcza. Następnie nakłada na włoski kwas tioglikolowy, który prowadzi do rozchylenia się łusek. Wpływa także na budulec brwi - rozrywa je, a następnie tworzy nowe. 

Później kosmetyczka nakłada się na brwi keratynę, która odpowiada za ich pielęgnację. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kwas może niszczyć włosy. Stąd istotne jest również zastosowanie kosmetyków ochraniających je. Keratyna jest naturalna, doskonale odbudowuje strukturę włosa, a dodatkowo pogrubia, wzmacnia i nadaje brwiom połysk. 

Na końcu kosmetyczka powinna nałożyć olejki pielęgnujące jak jojoba czy makadamia. Później może uzupełnić nasze brwi o kolor, np. przy pomocy henny, o czym piszemy poniżej. 

Laminowanie brwi - efekty

Efekt laminowania brwi może utrzymywać się od 1 do 1,5 miesiąca. Dzięki niemu nie musimy czesać, ani układać włosków każdego dnia. Gdy dodajemy do nich farbkę, nie musimy ich także malować. 

Skąd taka popularność laminacji brwi? Jest to zabieg, który może nam zapewnić modne " fluffy brows", czyli delikatnie rozproszone, skierowane ku górze brwi. Właśnie dlatego decyduje się na niego coraz więcej kobiet, w tym różne gwiazdy. 

Trzeba jednak uważać podczas samego laminowania. Jest to zabieg, który przeprowadzony nieumiejętnie, może znacznie zniszczyć nasze brwi. Dlatego wskazane jest wykonanie go u profesjonalistki, choć sa też takie panie, które przeprowadzają go samodzielnie w domu. 

Zobacz także:  Rewelacyjny sposób na bezbolesną regulację brwi pęsetą. Każda z nas powinna go znać

Laminowanie brwi - cena

Sam zabieg laminowania brwi trwa około 45 minut. Jeżeli natomiast zamierzamy dodatkowo nałożyć na nie farbkę, trzeba liczyć się z tym, że ten czas może się wydłużyć. Wówczas należy zarezerwować około 70 minut. Dlatego warto wcześniej poinformować o tym fakcie kosmetyczkę.

Cena laminowania brwi waha się w granicach 100-200 zł w zależności od salonu kosmetycznego, jak również użytych produktów. W przypadku pielęgnacji olejem makadamia taki zabieg może być nieco droższy. Wyższa cena będzie również wtedy, gdy będziemy chciały zastosować na brwi farbkę. 

Laminowanie brwi z henną

Henna brwi to zabieg, który można połączyć z laminacją. Wówczas uzyskacie jeszcze mocniejszy efekt, który podkreśli wasze spojrzenie. 

Żeby go wykonać, kosmetyczka zastosuje farbkę na brwi, dzięki której nabiorą one koloru. To sprawi, że będziecie mogły zrezygnować z ich codziennego malowania.

Zobacz także:  Chcesz zrobić pomadę do brwi? Wypróbuj najlepszy domowy przepis

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.