Zamknij

Masz przesuszone włosy od słońca lub z innego powodu? Wypróbuj ten trik naszych babć

20.07.2021 10:49
Kwaśna śmietana na przesuszone włosy od słońca, farbowania, prostownicy
fot. Shutterstock

Przesuszone włosy są zmorą wielu kobiet. Często jednak nie da się uniknąć tej przypadłości. Jak zatem sobie z nią poradzić? Wypróbuj sposób naszych babć.

Włosy przesuszają się nam każdego dnia. Latem może mieć na to wpływ słońce, a zimą ogrzewanie. Gorące powietrze od suszarki, używanie lokówki czy prostownicy także nie wpływają pozytywnie na nasze kosmyki, nie wspominając już o farbowaniu i rozjaśnianiu pasm. Jak zatem widzicie, nie da się uniknąć wysuszania kosmyków. Można jednak zastosować trik, który pomoże nam zwalczyć tę uciążliwą przypadłość i poprawi wygląd włosów. Okazuje się, że jest to sposób, który doskonale znały już nasze babcie.

Zobacz także: Wsyp do szamponu sól kuchenną i umyj włosy. Efekt cię zachwyci

Kwaśna śmietana na przesuszone włosy od słońca, farbowania, prostownicy

Jednym z najlepszych domowych sposobów na przesuszone włosy jest... kwaśna śmietana. Ten naturalny kosmetyk uwielbiały już nasze babcie. Warto zatem od czasu do czasu zastosować go w swojej łazience. 

Kwaśna śmietana jest bogata w składniki, które wzmacniają kosmyki. To cenne źródło witamin A, B, C, D, E, H, ale także minerałów: potasu, magnezu, żelaza, wapnia i fosforu. Wszystkie te elementy korzystnie wpływają na stan i wygląd naszych pasm. 

Również zawarty w śmietanie kwas mlekowy ma zbawienne działanie na nasze kosmyki. Domyka łuski włosów i jednocześnie je wygładza, dzięki czemu pozbywamy się efektu "siana". Co ciekawe, korzystnie wpływa także na skórę głowy. Dokładnie ją oczyszcza i przyspiesza porost kosmyków. Działa zatem podobnie jak peeling do skóry głowy

Zobacz także: Domowy sposób na oparzenia słoneczne. Stosowały go nasze babcie

Jak nakładać śmietanę na włosy?

Żeby zastosować na włosy maskę z kwaśnej śmietany, należy zwilżyć pasma. Następnie nakładamy na kosmyki mleczny produkt. Pozostawiamy go na około 20 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy śmietanę z włosów i dokładnie myjemy je szamponem. 

Efekty zastosowania tego domowego zabiegu na włosy będą widoczne od razu. 

Zobacz także: Ten błąd wszyscy popełniamy podczas suszenia włosów. Przez to kosmyki się niszczą