Zamknij

Kwas pirogronowy doskonały na trądzik i zmarszczki. Jak działa i jak go stosować?

28.10.2019
Aktualizacja: 21.01.2020 14:31

Kwas pirogronowy to specyfik, który często wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry. Jak działa kwas pirogronowy? Jak go stosować? Do której cery nadaje się najbardziej? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Zabieg kosmetyczny na twarz
fot. Shutterstock

Kwas pirogronowy wykorzystywany jest do zabiegów pielęgnacyjnych - m.in. do peelingu enzymatycznego. Ma on szereg cudownych właściwości, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Jak stosować kwas pirogronowy i który z zabiegów z jego użyciem daje najlepsze efekty?

Kwas pirogronowy - właściwości

Kwas pirogronowy to silny specyfik o intensywnym działaniu. Ma świetny wpływ na skórę z problemami i nadaje się do każdego rodzaju cery. Należy jednak uważać z używaniem tego produktu - ma on bowiem na tyle mocne działanie, że zbyt długie trzymanie go na skórze może doprowadzić do zaczerwienienia jej. Dlatego też kwasu pirogronowego używamy w niskim stężeni, aby nie podrażniać skóry.

Kwas pirogronowy działa przede wszystkim oczyszczająco. Dociera do głębokich warstw skóry i świetnie nadaje się do jej pielęgnacji. Prócz tego doskonale daje sobie radę z zaskórnikami i zmarszczkami. Jak jeszcze działa kwas pirogronowy?

Jak działa kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy można stosować w różnych celach. Wszystko ze względu na szereg cennych właściwości kwasu pirogronowego. Jak działa kwas pirogronowy?

  • przeciwzaskórnikowo - doskonale rozprawia się z niedoskonałościami takimi, jak zaskórniki czy trądzik
  • hamuje nadmierne wydzielanie sebum
  • rozjaśnia skórę - nadaje się do pielęgnacji skóry z przebarwieniami
  • spłyca zmarszczki
  • uelastycznia skórę
  • działa złuszczająco
  • to świetny specyfik antybakteryjny

Zobacz także: Domowy peeling na wągry. Poznaj przepis na gładką i czyszczoną skórę

Kwas pirogronowy - na co zwrócić uwagę podczas stosowania

Kwas pirogronowy to intensywny specyfik, który może działać na skórę drażniąco. Trzeba mieć sporo wprawy, żeby go stosować i nie narobić sobie krzywdy. Należy pamiętać o tym, aby stosować kwas pirogronowy o niskim stężeniu. I choć nadaje się on do pielęgnacji każdego rodzaju cery, istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania go.

Przeciwwskazania do stosowania kwasu pirogronowego:

  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca
  • choroby skóry

Jeżeli nie wiesz, jak stosować kwas pirogronowy, najlepiej udaj się do specjalistycznego miejsca. Tam wypróbuj kurację za pomocą tego specyfiku. Efekty przejdą najśmielsze oczekiwania!

loader

Pielęgnacja cery wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery.