Zamknij

Jak zabezpieczyć kosmetyki w podróży? Oto kilka prostych trików na spakowanie ich do bagażu

16.07.2021 11:37
Jak zabezpieczyć kosmetyki w podróży? Oto kilka prostych trików, jak zapakować kosmetyki do bagażu
fot. SHUTTERSTOCK

Jak spakować kosmetyki do bagażu, żeby się nie rozlały i nie pokruszyły? Jeśli masz w planach wyjazd i nie wiesz, jak zabezpieczyć kosmetyki, koniecznie sprawdź te proste triki. Dzięki nim zyskasz pewność, że twoje produkty pielęgnacyjne i makijażowe przetrwają podróż.

Wakacje i upalne letnie dni niewątpliwie skłaniają do mniejszych i większych wyjazdów. Jeśli już zarezerwujemy nocleg, pozostaje nam tylko spakowanie się. I tu zazwyczaj pojawiają się pierwsze problemy. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jak odpowiednio zabezpieczyć kosmetyki, by przetrwały całą podróż. Jeśli tego nie zrobimy lub wykonamy to źle, płyny mogą się rozlać, a produkty makijażowe pokruszyć. W tym artykule znajdziecie kilka prostych trików, które podpowiedzą wam, jak spakować kosmetyki do bagażu.

Jak zabezpieczyć kosmetyki w podróży?

Zabezpieczenie kosmetyków w podróży jest niezwykle ważne, szczególnie jak jedziemy na wakacje w miejsce, gdzie nie będziemy mieć możliwości zakupu zastępczego produktu. Oto kilka prostych trików, jak spakować kosmetyki.

  • Wypuść nadmiar powietrza ze wszystkich buteleczek.

Bardzo ważnym krokiem jest pozbycie się nadmiaru powietrza ze wszystkich butelkowanych kosmetyków. Jest to szczególnie istotne podczas podróży samolotem, kiedy dochodzi do zmian ciśnienia atmosferycznego. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy otworzyć butelkę i ścisnąć, wypuszczając zgromadzone w niej powietrze, a następnie natychmiast zamknąć.

  • Zaklej nakrętki od pojemników.

Dobrym sposobem na zabezpieczenie kosmetyków jest zaklejenie taśmą klejącą nakrętek od buteleczek. Zabezpieczy to je przed przypadkowym otwarciem się.

  • Owiń torebką wszystkie płynne produkty.

Wszystkie produkty, które mogą się wylać, najlepiej owinąć torebką lub folią spożywczą. Wówczas, jeśli by do tego doszło, rozlany płyn zostanie w torebce i nie poplami nam pozostałych rzeczy. 

  • Zadbaj o kosmetyki w szklanych opakowaniach.

Kosmetyki w szklanych opakowaniach dobrze jest owinąć jakimś materiałem, na przykład skarpetką, a następnie włożyć je do spakowanych butów. Dzięki temu zyskamy pewność, że buteleczki się nie potłuką i w całości przetrwają podróż.

  • Zabezpiecz produkty makijażowe wacikiem.

Wszystkie makijażowe produkty, które znajdują się w pudełeczkach, można zabezpieczyć, umieszczając w nich zwykły wacik kosmetyczny lub watę. Ten sposób sprawdzi się w przypadku pudru, różu i bronzera do policzków, rozświetlacza czy cieni do powiek - a więc wszędzie tam, gdzie produkty mogą się pokruszyć.

Kosmetyki w podróży - jak zapakować je do bagażu?

Jeśli już wiemy, jak zabezpieczyć poszczególne kosmetyki, można przejść do odpowiedzi na pytanie, jak spakować je do walizki. Najlepiej przygotować dwie kosmetyczki - do jednej włożymy płynne produkty, do drugiej natomiast makijażowe. Należy pamiętać, żeby wszystkie kosmetyki były ułożone pionowo, wieczkiem do góry. Dobrze jest postawić saszetkę na samym dnie walizki.

RadioZET.pl