Zamknij

Te kosmetyki zyskały na popularności dzięki pandemii. To było do przewidzenia

04.02.2021 10:06

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życia do góry nogami. Ma duży wpływ także na to, po jakie produkty do pielęgnacji sięgamy każdego dnia. 

Kobieta pielęgnuje swoje włosy odżywką
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze podejście niemal do wszystkiego. Zaczęliśmy doceniać bliskość drugiego człowieka, nauczyliśmy się łączyć pracę i życie prywatne w swoich domach, a także jeszcze bardziej dbać o zdrowie i wygląd. Pomagają nam w tym odpowiednie suplementy i kosmetyki. Przez lockdown niektóre produkty do pielęgnacji zyskały na popularności. Gdy nie mogłyśmy pójść do fryzjera i kosmetyczki, trzeba było radzić sobie domowymi sposobami. A te pokochałyśmy do tego stopnia, że niektóre kosmetyki nabyte w czasach pandemii zostaną z nami na zawsze.

Zobacz także: Wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym koronawirusa. Sprawdź, jak je wzmocnić

Kosmetyki do pielęgnacji włosów popularne w czasach pandemii

Gdy na świecie wybuchła pandemia koronawirusa, okazało się, że zaczęła zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu. Wpłynęła negatywnie także na nasz wygląd. Jednym z największych problemów stały się maski, które pogarszają stan naszej skóry, tworząc tzw. maskne

Okazuje się jednak, że to nie kosmetyki do pielęgnacji skóry cieszą się największą popularnością. Jak podaje portal Wiadomoscikosmetyczne.pl, przede wszystkim wzrosła sprzedaż produktów do włosów. 

Najchętniej kupowałyśmy oczywiście... farby do włosów. Na popularności zyskały wszystkie produkty, którymi można było przykryć nieprzyjemne odrosty bez wizyty u fryzjera. 

Ogromną popularnością cieszyły się w tym okresie produkty do koloryzacji: farby do włosów, szamponetki, szampony koloryzujące, reduktory siwizny, a także produkty do profesjonalnej pielęgnacji i stylizacji włosów - zdradziła w rozmowie z "Wiadomościami kosmetycznymi" Emilia Szymczak, dyrektor marketingu firmy Marion.

Okazuje się jednak, że nie tylko produkty do pielęgnacji włosów zyskały na popularności w dobie pandemii. 

Zobacz także: Masz problem ze skórą przez noszenie maseczki? Wiemy, jak temu zaradzić

Kosmetyki popularne podczas pandemii koronawirusa

Dzięki koronawirusowi zaczęliśmy sprawdzać także jakość produktów, które stosujemy do pielęgnacji. Jak podaje Businessinsider.com.pl, chętniej sięgamy po kosmetyki naturalne oraz wegańskie.

Zwracamy również większą uwagę na dbałość o środowisko i wybieramy produkty, które mają opakowania eko. 

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Stylzycia.radiozet.pl/Wiadomoscikosmetyczne.pl/Businessinsider.com.pl