Zamknij

Te kosmetyki Polki kupowały najchętniej w 2020 roku. Królują w całej Europie

28.01.2021 10:30
Kobieta w kapeluszu słomkowym smaruje twarz kremem nawilżającym
fot. Shutterstock

Platforma "Cosmetify" przedstawiła ranking kosmetyków, po które kobiety sięgały najczęściej w minionym roku. Jedna z tych marek podbiła serca Polek, a inna klientek w całej Europie.

Dobre kosmetyki do pielęgnacji twarzy to produkty na wagę złota. Zaliczyć do nich możemy oczywiście wszelkiego rodzaju mleczka oczyszczające, peelingi, toniki, a także kremy nawilżające, które powinnyśmy stosować każdego dnia. Kobiety sięgają przede wszystkim po polecane produkty. Dzięki temu mają pewność, że są to kosmetyki sprawdzone, które korzystnie wpłyną także na ich cerę. W związku z tym każdego roku powstają różne rankingi produktów, po które kobiety sięgają najczęściej. W 2020 roku bezkonkurencyjna była jedna marka.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Kosmetyki do pielęgnacji tej marki Polki kupowały najchętniej w 2020

Platforma "Cosmetify" przedstawiła raport, w którym zostały uwzględnione najchętniej kupowane kosmetyki na świecie w 2020 roku.

Okazuje się, że absolutnym numerem jeden była francuska marka Yves Rocher. Jej produkty uwielbiają kobiety na całym świecie. Również w Polsce są one na pierwszym miejscu w rankingu popularności. 

Według raportu 2020 Brand Footprint Kantar Worldpanel natomiast wynika, że w Europie króluje jedna marka, którą uwielbiają także Polki. Są to produkty do pielęgnacji NIVEA. To właśnie kosmetyki tej marki były najchętniej wybierane przez kobiety w minionym roku.

Jakie jeszcze marki kosmetyczne znalazły się w rankingu najpopularniejszych kosmetyków w Europie? Na drugim miejscu uplasował się Colgate, a za nim: Dove, Garnier, Always, Gillette, Rexona, Oral-B, Palmolive i Schwarzkopf. 

Wszystkie te marki cieszą się dużym zainteresowaniem również Polek. Kosmetyki tego typu dostać możemy w najpopularniejszych drogeriach takich jak Rossmann oraz Hebe. 

Zobacz także: Te trendy z TikToka warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Poprawią wygląd skóry

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.

Stylzycia.radiozet.pl/Wiadomoscikosmetyczne.pl/Glamour.pl