Zamknij

Ile kosmetyków do pielęgnacji kobiety stosują każdego dnia? Po te sięgają najczęściej

19.03.2021 14:26

Odpowiednia pielęgnacja wymaga od nas wyboru dobrych kosmetyków. Wiemy, po jakie produkty kobiety sięgają najchętniej.

Uśmiechnięta kobieta nakłada krem do pielęgnacji twarzy
fot. Shutterstock

Pielęgnacja jest bardzo istotna, jeżeli zależy mam na pięknym wyglądzie skóry. Żeby zadbać odpowiednio o cerę, należy wybrać jakościowe produkty. A te można poznać po tym, czy kobiety chętnie się na nie decydują. Panie na całym świecie są tego świadome. Wiemy, jakich kosmetyków do pielęgnacji używają najczęściej. Co ciekawe, każda z nas zalicza się do innej grupy pań, w zależności od ilości wybieranych produktów. Zobaczcie, o co chodzi i sprawdźcie, do której kategorii same należycie. 

Zobacz także: Te kosmetyki Polki kupowały najchętniej w 2020 roku. Królują w całej Europie

Kosmetyki do pielęgnacji: ile produktów kobiety stosują codziennie?

Wiemy, że pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna. Kobiety zaczęły przykładać do niej wagę przede wszystkim w okresie pandemii.

Portal Wiadomoscikosmetyczne.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez The Benchmarking Company. Dzięki nim mogliśmy poznać upodobania pielęgnacyjne kobiet. 

Badania przeprowadzono na grupie Amerykanek. Przebadano 4700 kobiet, które dbają o codzienną pielęgnację skóry.

Aż 38% z nich używa od trzech do pięciu produktów do nawilżania cery. Tym samym znalazły się w średniej grupie kobiet. A jakie są pozostałe?

27% pań twierdzi, że używa tylko trzech produktów do pielęgnacji. Są to żel lub pianka do mycia twarzy, krem nawilżający oraz krem pod oczy.

34% ankietowanych stwierdziło natomiast, że potrzebuje więcej niż pięciu produktów do pielęgnacji swojej skóry. Oprócz powyższych sięgają także po tonik, peeling, maskę, serum, mgiełkę lub esencję, a niektóre nawet decydują się na specjalistyczne zabiegi. 

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Codzienna pielęgnacja skóry

Warto zatem zastanowić się, co jest absolutną koniecznością w pielęgnacji skóry.

Każdego dnia należy dokładnie oczyścić twarz i odpowiednio ją nawilżyć. Do tego wystarczą zaledwie dwa lub trzy kosmetyki, jeżeli chcecie nałożyć inny krem na twarz i pod oczy.

Minimum raz w tygodniu warto jednak zastosować peeling, który złuszczy martwy naskórek. Po takim zabiegu koniecznie zdecydujcie się na maseczkę nawilżającą i np. serum z witaminą C.

Zobacz także: Suplementy diety, które mają wpływ na nasz wygląd. Działają lepiej niż kosmetyki

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Źródło: Wiadomoscikosmetyczne.pl