Zamknij

Osoby o tych kolorach oczu mają skłonność do... alkoholizmu. Zaskakujące wyniki badań

29.04.2022 13:21

Od lat mówi się, że wygląd może wskazywać na pewne cechy naszego charakteru. Okazuje się, że również na to, czy jesteśmy podatni na alkohol.

Kolor oczu ma wpływ na skłonność do alkoholizmu. Zaskakujące wyniki badań
fot. Shutterstock

Na to, jaki mamy kolor oczu, wpływ mają nasze geny. To właśnie one są też związane z tym, jakie mamy cechy charakteru. Wpływają na stan naszego zdrowia, a nawet na to, czy jesteśmy skłonni do uzależnień. Ta ostatnia rzecz od lat wzbudza duże zainteresowanie naukowców. Sprawdzają oni bowiem, w jaki sposób geny wpływają np. na to, czy jesteśmy podatni na różne trunki. Okazuje się, że jest grupa ludzi, którzy są wyjątkowo skłonni do uzależnienia od alkoholu. Charakteryzuje się ona konkretnym kolorem oczu.

Zobacz także: Jak alkohol wpływa na nasz wygląd? Może nam bardzo zaszkodzić

Kolor oczu ma wpływ na skłonność do alkoholizmu. Zaskakujące wyniki badań

To może brzmieć absurdalnie, ale kolor oczu faktycznie ma wpływ na to, czy jesteśmy skłonni do popadnięcia w alkoholizm. Udowadniają to najnowsze wyniki badań. 

Portal papilot.pl dotarł do wyników badań przeprowadzonych przez ekspertów z University of Vermont. Zostały one zamieszczone na łamach “American Journal of Medical Genetics Part 2: Neuropsychiatric Genetics”. 

Badacze postanowili sprawdzić, jakie osoby piją alkohol częściej i w większych ilościach. Brali pod uwagę przede wszystkim kolor ich tęczówki. Wyniki są dość zaskakujące. 

Zobacz także: Oto najbardziej pożądany kolor oczu. Sprawdź, które miejsce w rankingu znajduje twój odcień

Ludzie o tych kolorach oczu mają największą skłonność do popadnięcia w alkoholizm

Okazuje się, że ludzie, którzy mają niebieskie oczy, najczęściej popadają w alkoholizm. W dalszej kolejności znalazły się osoby o zielonej, szarej lub jasnobrązowej tęczówce. Tym samym badacze stwierdzili, że ludzie o jasnej barwie są bardziej narażeni na alkoholizm. Nie potrafili jednak uargumentować, dlaczego tak się dzieje. 

Alkoholizm to złożone zaburzenie. Istnieje wiele genów oraz wiele czynników środowiskowych, które przyczyniają się do tej choroby - powiedział Dawei Li, jeden z naukowców odpowiedzialnych za ten eksperyment.

Jak zatem widać, sam kolor oczu nie wystarczy do tego, żeby mieć problem z alkoholem. A jaka jest barwa waszej tęczówki? 

Zobacz także: Kobiety o tym kolorze oczu najbardziej podobają się facetom. Jak to działa w drugą stronę?

loader
Gwiazdorzy, którzy są coraz przystojniejsi wraz z wiekiem. Pięknie się starzeją
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl