Zamknij

Niespodziewane skutki pandemii, które widać na skórze. Zauważyło je aż 60% kobiet

05.03.2021 09:55
Kobieta przegląda się w lusterku z zasmuconą miną
fot. Shutterstock

Trudno powiedzieć, czy wpłynęła na to sama pandemia, czy może fakt, że zwracamy na swoją urodę większą uwagę. Na ten problem skarży się jednak coraz więcej kobiet.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. Także na kwestie związane z urodą. Przez noszenie maseczek powszechny stał się problem maskne. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że lockdown przyczynił się także do szybszego starzenia się naszej skóry. Według jednego z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, aż 60% kobiet zauważyło, że na ich cerze pojawiły się nowe zmarszczki. Wpływ na to może mieć wiele rzeczy. Zobaczcie sami, w jaki sposób lockdown wpłynął na naszą skórę.

Zobacz także: Influencerka pokazała, jak w czasie pandemii zmieniło się jej ciało. Fanki dziękują jej za ten odważny wpis

Kobiety zauważyły zmiany na skórze przez pandemię. To efekt lockdownu

Portal "Daily Mail" przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez markę kosmetyczną No7. Były zaskakujące.

Okazuje się, że aż 60% kobiet stwierdziło pogorszenie jakości skóry podczas lockdownu. Większość z nich uważa, że ich cera znacznie się postarzała.

38% badanych kobiet jako powód wskazuje... częstsze przeglądanie się w ekranie. Praca zdalna sprawiła bowiem, że mamy o wiele więcej czasu na obserwowanie zmian skórnych.

Do tego dochodzi pogorszenie skóry przez nieodpowiednią pielęgnację. Pomimo tego, że mamy teoretycznie więcej czasu na to, żeby o siebie zadbać, w rzeczywistości brakuje nam motywacji do codziennego nawilżania twarzy. Cera staje się przesuszona, a dodatkowo stres i zbyt rzadki dopływ świeżego powietrza mogą powodować powstawanie zmarszczek. 

Zobacz także: Masz problem ze skórą przez noszenie maseczki? Wiemy, jak temu zaradzić

Pielęgnacja podczas pandemii

Co ciekawe, w czasach pandemii koronawirusa o wiele większą wagę przykładamy do pielęgnacji włosów. Farby były najczęściej kupowanym przez kobiety produktem kosmetycznym podczas lockdownu. 

I choć wciąż zbyt często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, stałyśmy się bardziej świadome jakości produktów, po które sięgamy. Warto zatem stosować je regularnie. 

Zobacz także: Te kosmetyki zyskały na popularności dzięki pandemii. To było do przewidzenia 

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.