Zamknij

Kąpiel w gorącej wodzie pomoże ci schudnąć. Spala tyle samo kalorii co 30-minutowy spacer

16.11.2020 10:06

Chcesz schudnąć? Weź kąpiel w gorącej wodzie. To doskonały sposób na spalenie kalorii. Nie wierzysz? Sprawdź, co na ten temat sądzą specjaliści.

kąpiel
fot. Shutterstock

Mamy dobrą wiadomość dla fanek długich kąpieli w wannie. Okazuje się, że ten rytuał nie tylko działa na nas oczyszczająco i relaksująco, ale też przyczynia się do chudnięcia. Aby dojść do tych wniosków, naukowcy z Loughborough University przeprowadzili ciekawy eksperyment. Jego wyniki mówią same za siebie.

Kąpiel w gorącej wodzie działa odchudzająco

Brytyjscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki wpływ na spalanie kalorii ma kąpiel w wannie. Na początku wysłali grupę ochotników na godzinny jogging, a następnie poprosili ich, aby wzięli gorącą kąpiel w wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Podczas obu czynności temperatura ludzkiego ciała miała wzrosnąć o jeden stopień. Dzięki temu naukowcy wiedzieli, ile kalorii spaliła grupa badawcza.

Z badań wynika, że liczba spalonych kalorii podczas biegania była 2 razy większa od tych spalonych w czasie kąpieli. Oznacza to, że biegając pół godziny, tracimy tyle samo kalorii, co kąpiąc się w wannie. To zasługa tzw. biernego ogrzewania, które ma też doskonały wpływ na system immunologiczny, bo zwalcza stany zapalne i zapobiega cukrzycy typu drugiego.

Relaks w wanie wypełnionej wodą w temperaturze 40 stopni Celsjusza spala 130 kcal - potwierdził doktor Steve Faulkner.

Jak widać, gorąca kąpiel w wannie to samo zdrowie. Od teraz jeszcze częściej będziemy się na nią decydować.

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.