Zamknij

Jak joga wpływa na nasz wygląd? Ma działanie odmładzające, ale nie tylko

28.01.2021 12:35

Praktyka jogi cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet. Trudno się temu dziwić. Dzięki niej możemy poradzić sobie z bólami kręgosłupa, ale też... cieszyć się pięknym i młodym wyglądem.

Kobieta uprawia jogę na tle zielonych roślin
fot. Shutterstock

Ostatni rok, gdy więcej czasu spędzaliśmy w domach, sprawił, że zaczęliśmy bardziej interesować się aktywnością fizyczną, którą możemy wykonywać we własnym mieszkaniu. Fitness to jedno, ale dużą popularnością zaczęła się cieszyć także praktyka jogi. Okazuje się, że ma ona wpływ nie tylko na figurę oraz zdrowy kręgosłup. Korzystnie działa także na nasz wygląd. Przede wszystkim ma działanie odmładzające. W jaki jeszcze sposób joga może wpłynąć na naszą skórę? Zobaczcie, dlaczego warto ją praktykować.

Zobacz także: Jak morsowanie wpływa na skórę? Pokonuje problem, z którym zmaga się wiele z nas 

Joga odmładza, ale nie tylko. Jak wpływa na nasz wygląd?

Joga nie ma bezpośredniego wpływu na skórę. Może jednak sprawić, że czujemy się i wyglądamy o wiele lepiej. 

Przede wszystkim praktyka jogi sprawia, że nasza sylwetka staje się wyprostowana. Za tym idzie, chociażby pozbycie się drugiego podbródka oraz poziomych zmarszczek z szyi, które określane są jako naszyjnik Wenus. Rozprostowanie kręgosłupa sprawia także, że nasza skóra staje się elastyczna i naciągnięta. 

Głównym celem jogi jest rozluźnienie ciała i zrelaksowanie umysłu. Dzięki temu eliminujemy zmarszczki mimiczne. Joga wzmacnia mięśnie głębokie i rozgrzewa ciało, jednocześnie poprawiając krążenie. To sprawia, że nasza skóra staje się ujędrniona. Tym samym możemy pozbyć się cellulitu i rozstępów. Lepszy przepływ krwi niweluje również worki i cienie pod oczami. 

Praktyka jogi w połączeniu z odpowiednimi produktami odmładzającymi w diecie potrafi zatem zdziałać prawdziwe cuda i odmłodzić nas nawet o 10 lat. Jeżeli zależy wam na pięknym wyglądzie cery, warto pójść o krok dalej i skupić się na samej twarzy.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Joga twarzy chroni przed zmarszczkami 

Wiecie, że istnieje coś takiego jak joga twarzy? Są to ćwiczenia, które skupiają się wyłącznie na naszej cerze. 

Odpowiednia aktywacja mięśni twarzy może sprawić, że skóra stanie się ujędrniona i pozbędziemy się zmarszczek. Warto też regularnie wykonywać masaż buzi, który poprawi przepływ krwi. 

Poniżej przedstawiamy przykładowy zestaw ćwiczeń jogi twarzy. Same się przekonajcie, że to banalnie proste i skuteczne. 

Zobacz także: Chcesz wyglądać o 10 lat młodziej? Twój ukochany może ci w tym pomóc

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.