Zamknij

Jedni smarują nią kanapki, a księżna Kate... twarz. To ponoć sprawdzony sposób na idealną cerę

Agnieszka Moczyróg
21.02.2017 13:12

Zdaniem Deborah Mitchell czekoladowo-orzechowa mikstura zapewnia delikatną i jedwabistą skórę. 

Kate Middleton
fot. East News

Zapewne większość kobiet, które uwielbiają stosować domowe maseczki, nigdy nie wpadłaby na to, aby wykonać ją na bazie czekolady, orzechów, cukru i odrobiny tłuszczu palmowego. Brzmi znajomo? Powinno, bo to właśnie składniki popularnej Nutelli. Jak się okazuje, są gwiazdy, które chcąc poprawić wygląd swojej skóry, kładą ją sobie na twarzy.

Sekret znanych z pierwszych stron gazet kobiet zdradziła ich kosmetyczna, znana na Wyspach Brytyjskich Deborah Mitchell. Jej klientkami, jak podaje "Daily Mail" są między innymi aktorka Gwyneth Paltrow, projektantka Victoria Beckham, piosenkarka Kylie Minogue i księżna Kate. I to właśnie ta ostatnia stała się ostatnio głównym tematem brytyjskiej prasy, a to za sprawą wypowiedzi, której w porannym programie telewizji ITV udzieliła Deborah Mitchell. 

Faktycznie, jedna z moich klientek stosuje ją obecnie w domu. Ona ma bardzo dobrą cerę. Nie, nie podam żadnych nazwisk - powiedziała Deborah Mitchell, a jej wypowiedź przytacza Thesun.co.uk. 
Fotografia: Pixabay

Nutella ma być gwarancją pięknej cery 

Nutella gwarancją jedwabistej cery?

Dlaczego brytyjscy dziennikarzy wskazali na Kate Middleton, wciąż nie wiadomo. Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że cera żony księcia Williama praktycznie nie budzi żadnych zastrzeżeń, a jej perfekcyjnym wyglądem już od lat zachwyca się niemal cały świat.

To zasługa Nutelli? Być może. Jak przekonywała Mitchell, rozsmarowanie na twarzy tej cukrowo-tłuszczowej maseczki z dodatkiem orzechów laskowych sprawi, że skóra będzie jędrna, jedwabista i niesamowicie delikatna. 

Choć maseczka z Nutelli brzmi co najmniej intrygująco, nie wszyscy zdecydują się pójść śladami znanych osób. Najnowszy raport na temat jadalnej formy oleju palmowego, który jest składnikiem Nutelli, jasno wskazuje, że nawet umiarkowane jego spożycie może być zagrożeniem dla dzieci, a wszystko przez przetwarzanie oleju w wysokich temperaturach. 

Zobacz także: Ufarbowała włosy Nutellą i… nie żałuje. Efekt jest zaskakująco dobry

Fotografia: East News

Kate Middleton