Zamknij

Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Poznaj domowe sposoby

23.04.2019
Aktualizacja: 21.01.2020 14:42
Sztuczne rzęsy
fot. Shutterstock

Sztuczne rzęsy stają się ostatnio coraz popularniejsze - dzięki nim oko wygląda na większe, a większość kobiet może całkowicie zrezygnować z malowania rzęs maskarą. Ale jak zdjąć sztuczne rzęsy? Czym ściągnąć rzęsy? To nie takie proste, jak się wydaje!

Sztuczne rzęsy wyglądają efektownie i w dodatku są wygodne. Rzęsy 1 do 1, rzęsy 2D to jedna z tych praktycznych rzeczy, które pozwalają zaoszczędzić czas codziennie poświęcany na makijaż oczu. Przede wszystkim są one dłuższe niż naturalne rzęsy, gęste, rozczesane i ładnie podkręcone. Dzięki temu możesz zrezygnować z malowania rzęs tuszem.

Ale jak zdjąć sztuczne rzęsy? Czym ściągnąć rzęsy, aby nie naruszyć naszych własnych? Jak to zrobić? Mamy dla was kilka sprawdzonych i w pełni bezpiecznych sposobów.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy

Bardzo dużo mówi się o tym, aby po założeniu sztucznych rzęs przez profesjonalistę, nie używać tłustych kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy. Dlatego często kobiety ze sztucznymi rzęsami odstawiają dwufazowe płyny do demakijażu oczu czy inne oliwki do twarzy. Czyżby tłuszcz rozpuszczał klej, na który klejone są sztuczne rzęsy? Niestety ten sposób zdejmowania nie zawsze działa, ale warto spróbować!

Sposoby na zdejmowanie sztucznych rzęs

1. Oliwa z oliwek. Najpierw dokładnie oczyszczamy twarz z makijażu, a skórę twarzy odtłuszczamy. Następnie rozczesujemy rzęsy. Później nakładamy na wacik kosmetyczny trochę oliwy z oliwek i przejeżdżamy nim wzdłuż rzęs - od nasady aż po końce. Z czasem zauważymy, że rzęs na waciku zostaje coraz więcej!

Pamiętaj, aby nie pocierać mocno rzęs wacikiem, gdyż stracisz nie tylko te sztuczne, ale naruszysz również swoje. A tego efektu chcemy uniknąć.

2. Dwufazowy płyn do demakijażu oczu. On także jest lekko tłusty i powinien doskonale poradzi sobie klejem trzymającym sztuczne rzęsy. W tym przypadku oczyszczamy twarz, następnie nalewamy odrobinę płynu do demakijażu na wacik, a później przykładamy wacik do rzęs i czekamy kilkanaście sekund. Po upływie tego czasu sztuczne rzęsy powinny spokojnie odpaść.

3. Usuwanie rzęs parą wodną. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, jak usunąć przedłużone rzęsy. Niestety wymaga trochę zachodu. Najpierw podgrzewamy wodę do około 80 stopni. Następnie przelewamy ją do miski, nad którą pochylamy twarz. Na głowę zakładamy ręcznik, który powinien też okalać miskę. W ten sposób trzymamy twarz nad parą wodną ok. 10-15 minut. Później rzęsy zdejmujemy za pomocą wacika. Metoda skuteczna, a efekty widać na wacikach, na których znajdziemy wszystkie sztuczne rzęsy!

Zobacz także: Przedłużanie rzęs - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

Jak ściągnąć rzęsy

Pamiętaj, aby nie wyrywać sobie sztucznych rzęs pincetą - w ten sposób wyrwiesz je razem z naturalnymi rzęsami. Jeżeli żaden z tych wymieniowych wyżej sposobów na to, jak usunąć doklejane rzęsy, nie działa, udaj się do specjalisty. Tylko kosmetyczka, która na co dzień zajmuje się zakładaniem i przedłużaniem rzęs oraz ich usuwaniem, zrobi to najbezpieczniej i skutecznie. Zaoszczędzi twoje własne rzęsy, a w dodatku przygotuje oko na ewentualne założenie nowych sztucznych rzęs.

Zagłosuj

Czy masz długie rzęsy?

Liczba głosów:

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.