Chcesz zapobiegać powstawaniu zmarszczek? Uważaj na to, jak śpisz

05.05.2022 11:49

Zmarszczki pojawiają się wraz z wiekiem, ale niektóre czynności mogą przyspieszać ich powstawanie. Jedną z nich jest sen w określonych pozycjach.

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek? Duże znaczenie ma to, jak śpisz
fot. Shutterstock

Zmarszczki na twarzy bywają zmorą wielu kobiet. Oczywiście to naturalne, że wraz z wiekiem możemy zauważyć ich coraz więcej. Warto jednak eliminować przyczyny zewnętrzne, które mogą powodować ich powstawanie. Jedną z nich jest... spanie w niektórych pozycjach. Naukowcy udowodnili, że to, w jaki sposób układamy ciało podczas snu, może przyczyniać się do powstawania zmarszczek na twarzy. Sami zobaczcie, o co chodzi. 

Zobacz także: Znamy naturalny sposób na zmarszczki. To popularny owoc

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek? Duże znaczenie ma to, jak śpisz

Oczywiście nie mamy wpływu na to, jak nasze ciało układa się podczas snu. Warto jednak zwracać na to uwagę, bowiem w przeciwnym razie nabawimy się niechcianych zmarszczek. 

Wiemy, że podczas snu mogą nam się przydarzyć różne nieprzyjemne rzeczy. Okazuje się, że spanie może być szkodliwe nawet dla urody. Poza trądzikiem, który powstaje np. od brudnej poduszki, a także przesuszoną skórą od spania przy kaloryferze, w łóżku możemy nabawić się również zmarszczek.

Pozycja do spania z pewnością może mieć wpływ na skórę. (...) U niektórych osób rozwijają się nawet drobne bruzdy i zmarszczki - powiedziała dr Rachel Maiman w rozmowie z glamourmagazine.co.uk. 

Jakich pozycji zatem unikać, żeby nie ryzykować powstawaniem zmarszczek? 

Zobacz także: Ten produkt ma działanie przeciwzmarszczkowe, ale nie tylko. Poznaj jego cenne właściwości

Spanie na boku i na brzuchu przyczynia się do powstawania zmarszczek

Dermatolodzy, których glamourmagazine.co.uk zapytał o zdanie, jednogłośnie wskazują, że spanie na boku oraz na brzuchu może być szkodliwe dla naszej skóry. 

Te warunki snu mogą przyspieszyć i zintensyfikować zmarszczki na klatce piersiowej, szyi i twarzy - twierdzi dermatolog Deanne Mraz Robinson.

Jak widzicie, sen może negatywnie wpływać na stan naszej cery. Warto zatem pamiętać o zasypianiu na plecach. 

Zobacz także: Olejek CBD świetnie działa na zmarszczki. Wystarczy, że dodasz go do ulubionego kremu

loader
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: glamourmagazine.co.uk