Zamknij

Jak zabezpieczyć skórę głowy podczas farbowania włosów? Warto ją wcześniej przygotować

11.05.2022 15:20
Jak zabezpieczyć skórę głowy przed farbowaniem włosów? Dzięki temu ją ochronisz
fot. Shutterstock

Farbowanie włosów wymaga zastosowania produktów, które mogą podrażnić skórę głowy. Sprawdź, jak zabezpieczyć ją przed koloryzacją.

Farby do włosów to produkty chemiczne, które mogą podrażnić głowę - zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą lub alergiami. Nie trzeba jednak od razu rezygnować z koloryzacji, żeby się przed tym zabezpieczyć. Okazuje się, że są sposoby, które pomogą nam ochronić skórę głowy podczas farbowania włosów. Warto je zastosować, zanim udamy się do fryzjera. Trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu czoła i uszu, żeby potem nie musieć używać chemicznych środków do zmywania farby z twarzy.

Zobacz także: 5 błędów, które popełniasz w trakcie farbowania włosów i nawet o tym nie wiesz. Skończ z nimi

Jak zabezpieczyć skórę głowy przed farbowaniem włosów? Dzięki temu ją ochronisz

Portal papilot.pl zdradził, co zrobić, żeby ochronić głowę przed podrażnieniami po farbach. Dzięki tym trikom będziemy w stanie zabezpieczyć warstwę hydrolipidową i zachować odpowiedni poziom pH naszej skóry. 

W drogeriach oraz w sieci możemy znaleźć blokery do skóry głowy, które odpowiednio zabezpieczają ją przed szkodliwymi substancjami. Działają zarówno podczas koloryzacji włosów, chroniąc naszą głowę przed chemicznym składem farb, jak również zabezpieczają ją np. przed działaniem promieni słonecznych. 

Blokery dostępne są z reguły w formie płynu, który wciera się w skórę głowy przed jakimkolwiek zabiegiem. Podczas farbowania warto jednak też zabezpieczyć czoło i uszy, które są narażone na pomalowanie przez przypadek. Wystarczy posmarować je kremem o tłustej konsystencji, dzięki czemu błyskawicznie zetrzemy farbę po koloryzacji. 

Czym zmywać farbę z głowy?

Gdy jednak zapomnicie o zabezpieczeniu skóry przed farbą, warto dowiedzieć się, czym ją zmyć, żeby błyskawicznie zeszła. Stosowanie chemikaliów nie jest bowiem dobrym pomysłem, choć to właśnie one najlepiej zmywają tego typu produkty.

Warto pamiętać, że farby do włosów nie lubią tłuszczu. Podczas mycia należy zatem sięgnąć po olej lub oliwę. Sprawdzić się może także oliwka dla dzieci. 

Zobacz także: Naturalne farby do włosów z kuchennych produktów. Dzięki nim uzyskasz każdy odcień

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl