Zamknij

Jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu?

26.04.2019
Aktualizacja: 21.01.2020 15:40
Rzęsy
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu? Przedłużanie rzęs jest zabiegiem, który podkreśli nasze spojrzenie, jednak z drugiej strony może zniszczyć nasze naturalne rzęsy. Aby tak się nie stało, powinno się je odpowiednio pielęgnować. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zadbać o ich wygląd i kondycję.

Jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu? Wiele z nas po zdjęciu sztucznych rzęs zauważa, że naturalne włoski są zniszczone, osłabione i wypadają. Często dzieje się tak, kiedy kosmetyczka w niewłaściwy sposób zaaplikuje sztuczne rzęsy.

Aby temu zaradzić, należy zrezygnować z kilku szkodliwych zwyczajów i zastosować odpowiednie preparaty. Poznajcie szczegóły.

Jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu?

Nie wiesz, jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu? Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim staraj się nie pocierać i nie skubać rzęs. Z tego powodu cykl wzrostu i wypadania włosków jest zaburzony, przez co powstają ubytki.

Dodajmy, że naturalny cykl życia każdej rzęsy wynosi maksymalnie 10 tygodni. Następnie rzęsa wypada i w jej miejscu rośnie kolejna. Pamiętaj, że rzęsy nie powinny być przyklejone bezpośrednio do powieki, ponieważ skóra na powiekach staje się podrażniona i swędzi. Dodatkowe pocieranie sztucznych rzęsy może jeszcze bardziej pogorszyć stan naszych naturalnych rzęs. Regeneracja rzęs może potrwać nawet pół roku.

Pamiętaj, aby nie wybierać zbyt długich sztucznych rzęs, gdyż mogą one obciążyć włoski w wyniku czego zaczynają wypadać. Ponadto warto raz dziennie aplikować olejek rycynowy na rzęsy, który wzmacnia i przyspiesza porost rzęs.

Sprawdź też, jak myć sztuczne rzęsy oraz jak zdjąć sztuczne rzęsy.

Zagłosuj

Jak dbasz o swoje rzęsy?

Liczba głosów:

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.