Zamknij

Domowy trik na wybielenie płytki paznokcia. Potrzebne składniki znajdziesz w swojej kuchni

26.10.2021 11:11
Domowy trik na wybielenie płytki paznokcia. Potrzebne składniki znajdziesz w swojej kuchni
fot. SHUTTERSTOCK

Z widocznymi przebarwieniami na paznokciach zmaga się wiele osób. Jeśli i ty borykasz się z tym uporczywym problemem, koniecznie wypróbuj domowy trik na wybielenie płytki. Naturalny kosmetyk, który pomoże ci przywrócić jej piękny kolor, wykonasz ze składników znalezionych w kuchni.

Domowe sposoby na pielęgnację cieszą się ogromną popularnością. Tego typu metody są przeważnie proste do wykonania, tanie, a przy tym niezwykle skuteczne. Nierzadko można zauważyć lepsze efekty niż po stosowaniu kosmetyków z drogeryjnych półek. Poniżej zamieszczamy domowy trik na wybielenie płytki paznokcia.

Jak wybielić płytkę paznokcia? Ten naturalny kosmetyk zrobisz ze składników znalezionych w kuchni

Nieestetyczne przebarwienia na paznokciach to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. Przyczyn tego zjawiska może być wiele. Najczęściej jednak dotyka ono palaczy oraz osób, które nie używają bazy pod kolorowe lakiery. Warto mieć także na uwadze, że widoczne przebarwienia na paznokciach mogą być również objawem choroby, na przykład grzybicy. W takiej sytuacji należy oczywiście skorzystać z porady lekarza.

Jeśli jednak zażółcenia na paznokciach nie występują z powodów zdrowotnych, można je łatwo usunąć. Doskonale sprawdzą się tu domowe sposoby, które są tanie, proste do wykonania i niezwykle skuteczne. Jednym z najlepszych trików na wybielenie płytki paznokcia jest wykonanie mieszanki z wody utlenionej i sody oczyszczonej.

Zobacz także:  Jak zamaskować odrosty na paznokciach hybrydowych? Wypróbuj metodę half-dip

Domowy trik na wybielenie płytki paznokcia

Ten domowy sposób na zżółknięte paznokcie jest bardzo prosty. Do niewielkiej miseczki dodajemy sodę oczyszczoną i wodę utlenioną - należy zachować proporcje 3:1. Następnie dokładnie mieszamy.

Przed nałożeniem domowej mieszanki na nasze paznokcie, warto je wcześniej wypolerować specjalną polerką. Tego typu produkt można kupić praktycznie w każdej drogerii za ok. 2 zł. Kiedy płytka jest już przygotowana, nakładamy na nią przygotowaną pastę. Odczekujemy mniej więcej 5 minut. Po tym czasie za pomocą szczoteczki do zębów należy starannie wymasować każdy paznokieć. Następnie myjemy ręce w letniej wodzie.

Zobacz także:  Narzekasz na pękające skórki wokół paznokci? Wypróbuj domowy preparat na bazie 2 składników

RadioZET.pl/orphica.pl