Zamknij

Chcesz ukryć drugi podbródek? Wypróbuj prosty trik z TikToka

22.10.2021 14:47
Jak ukryć drugi podbródek? Wypróbuj ten trik z TikToka
fot. Shutterstock

Drugi podbródek jest zmorą wielu z nas. Okazuje się, że można go wyeliminować w prosty sposób - np. stosując ten trik z TikToka.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni miewają kompleksy. Mogą to być przeróżne problemy związane z wyglądem, które wydają nam się uciążliwe - nawet gdy inni nie zwracają na nie uwagi. Jednym z najpopularniejszych kompleksów, które miewają ludzie - niezależnie od płci - jest drugi podbródek. Może ukazać się w każdym momencie, ale najbardziej widoczny jest wtedy, gdy robimy sobie zdjęcia z tzw. dolnej perspektywy. Okazuje się, że istnieje pewien trik, który może nam pomóc w zatuszowaniu tego mankamentu, a znaleźć go możecie na TikToku.

Zobacz także:  Nowa metoda konturowania twarzy z TikToka. Efekt jest powalający

Jak ukryć drugi podbródek? Wypróbuj ten trik z TikToka

Powodów powstawania drugiego podbródka może być wiele - począwszy właśnie od niekorzystnej perspektywy, aż na różnego rodzaju chorobach skończywszy. Niezależnie od tego, dlaczego na niego narzekamy, warto wiedzieć, co zrobić, żeby nieco go zatuszować. 

Portal dailymail.co.uk dotarł do filmiku nagranego przez tiktokera @thelondondentist. Dr Vikas Prinja na swoim profilu zamieszcza różne porady dentystyczne, ale też... sposoby na dobry wygląd szczęki. Jednym z pomysłów, który zaprezentował swoim obserwatorom, jest trik na pozbycie się drugiego podbródka.

Ta technika nazywa się "miauczeniem". Wystarczy, że zamkniesz usta, a następnie upewnisz się, że dolne zęby znajdują się tuż nad górnymi. Jeżeli tak jest, postaraj się przykleić cały język do podniebienia. Wówczas linia twojej szczęki się wyostrzy, a podbródek zniknie.

Ten sposób stosują nawet gwiazdy na czerwonym dywanie. Wszystko po to, żeby na zdjęciach nie zobaczyć później swojego drugiego podbródka. Zobaczcie, jak działa ten trik.

Zobacz także:  Ten pielęgnacyjny trik podbija TikToka. Pomoże ci pozbyć się opuchlizny z twarzy i rozświetli cerę

Drugi podbródek - przyczyny

Przyczyn powstawania drugiego podbródka może być naprawdę wiele. Problem ten może wynikać z różnych schorzeń zdrowotnych, ale też z naszych codziennych nawyków.

Najczęstsze przyczyny powstawania drugiego podbródka to: 

  • starzenie się skóry,
  • genetyka,
  • choroby tarczycy,
  • zbyt szybka utrata wagi, 
  • spanie na źle dobranej poduszce,
  • zbyt długie pochylanie głowy do komputera lub ekranu telefonu.

Zobacz także:  Naszyjnik Wenus to problem, który dotyka wielu z nas. Jak sobie z nim poradzić?

Źródło: dailymail.co.uk