Zamknij

Suszysz włosy ręcznikiem w ten sposób? To błąd, przed którym przestrzega tiktokerka

28.09.2022 12:59

Niemal każdy wyciera włosy ręcznikiem po ich umyciu. Okazuje się jednak, że większość z nas robi to źle. Tiktokerka pokazuje, w którym miejscu popełniamy błąd.

Jak suszyć włosy ręcznikiem? Lepiej nie popełniać tego błędu
fot. Shutterstock

Są takie rzeczy, które robimy każdego dnia, w związku z czym wydaje nam się, że nie możemy popełnić podczas nich żadnych błędów. W rzeczywistości jednak to te najbardziej prozaiczne czynności bywają ryzykowne. Warto zdać sobie z nich sprawę, żeby zadbać o odpowiednią pielęgnację - przede wszystkim włosów. Okazuje się, że szkodliwe może być dla nich np. suszenie ręcznikiem. Większość z nas popełnia wówczas duży błąd, który negatywnie wpływa na stan naszych pasm. Zobaczcie, o co chodzi.

Zobacz także: Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

Jak suszyć włosy ręcznikiem? Lepiej nie popełniać tego błędu

Na TikToku możemy znaleźć wiele porad urodowych. Niektóre z nich są naprawdę przydatne. Zwłaszcza trik, który pokazuje ta kobieta.

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania tiktokerki @rachelvalentinehair. Kobieta zdradziła, że popularny sposób suszenia włosów ręcznikiem jest błędny. 

Większość z nas szybko pociera pasma, żeby materiał mógł błyskawicznie wchłonąć wodę. Przez to jednak możemy uszkodzić swoje kosmyki. 

Takie suszenie ręcznikiem spowoduje wiele supełków i doprowadzi do uszkodzenia oraz puszenia się włosów - powiedziała tiktokerka. 

Jak zatem robić to poprawnie, żeby nie uszkodzić czupryny? Kobieta zdradziła to w swoim filmiku. 

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy włosy wymagają już mycia? Ekspert zdradził prosty sposób

Jak poprawnie suszyć włosy ręcznikiem?

Tiktokerka postanowiła pokazać, jak suszyć włosy ręcznikiem tak, żeby ich nie uszkodzić. Okazuje się, że to banalnie proste. Wystarczy wziąć dowolny materiał i zacząć delikatnie ściskać włosy w poszczególnych miejscach. 

Zamiast tego weź ręcznik, ściereczkę z mikrofibry, koszulkę lub cokolwiek, czego używasz i ściśnij włosy - dodała kobieta. 

Zobaczcie, jak ten trik wykonuje tiktokerka. Wypróbujecie go na swoich włosach? 

Zobacz także: Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy. Wiele z nas robi to źle

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: thesun.co.uk/TikTok