Zamknij

Szukasz naturalnego sposobu na rozjaśnienie włosów? Wypróbuj domową mgiełkę z sokiem z cytryny

17.02.2021 12:31

Zamiast stosować chemiczne kosmetyki utleniające włosy, możesz rozjaśnić je w naturalny sposób. W tym celu doskonale sprawdzi się domowa mgiełka na bazie soku z cytryny. Podpowiadamy, jak ją przygotować.

włosy
fot. Shutterstock

Rozjaśnianie włosów u fryzjera za pomocą chemicznych kosmetyków może zniszczyć twoje pasma. Jeśli chcesz mieć pewność, że po zmianie odcienia nadal będą zdrowe i lśniące, używaj wyłącznie naturalnych produktów. Mgiełka z sokiem z cytryny będzie strzałem w dziesiątkę. Wypróbuj ją i przekonaj się sama.

Cytryna na włosy - właściwości

Rozjaśnianie włosów wcale nie musi wiązać się z narażaniem ich na przesuszenie. W swojej kuchni znajdziesz składniki, które zmienią odcień twojej czupryny i dodatkowo ją wypielęgnują.

Jednym z najskuteczniejszych produktów jest cytryna. Choć nie daje ona tak wyrazistych efektów jak chemiczne środki, to jednak rozjaśni pasma nawet o dwa tony. Rezultaty najbardziej widoczne są u naturalnych blondynek.

Dzięki zawartym w cytrynie witaminom i minerałom pasma stają się wzmocnione, nabłyszczone i odżywione. Ten kwaśny owoc polecamy stosować podczas domowych zabiegów. Świetnie sprawdzi się jako składnik delikatnej mgiełki do włosów.

Mgiełka do włosów z sokiem z cytryny - sposób wykonania

Do wykonania mgiełki potrzebne ci będą tylko 3 rzeczy:

  • świeża cytryna,
  • woda,
  • butelka z dyfuzorem.

Na początku wyciśnij cały miąższ z cytrusa. Następnie wlej do miski ciepłą wodę. Powinno być jej dwa razy więcej niż soku z cytryny. Później wymieszaj oba składniki i wlej przygotowaną mgiełkę do butelki z dyfuzorem. Gotowy kosmetyk stosuj na suche włosy. Już po chwili pasma staną się jaśniejsze. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy dodatkowo wystawisz głowę na słońce.

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.