Zamknij

Ten trik z TikToka przyspieszy porost włosów. Efekty widoczne już po jednym zabiegu

18.07.2022 11:59

Woda z ryżem na włosy była znana już w starożytności. Nic dziwnego, że teraz stała się hitem na TikToku. Jej efekty są widoczne już po jednej aplikacji.

Jak przyspieszyć porost włosów? Ten trik z TikToka był znany już w starożytności
fot. Shutterstock

TikTok pełen jest trików, które mogą pomóc nam w pielęgnacji. Szczególną uwagę warto zwrócić na sposoby odżywiania włosów. W aplikacji możemy bowiem znaleźć naprawdę przydatne sposoby, dzięki którym nasze kosmyki będą odżywione i zaczną szybciej rosnąć. Najciekawsze są triki znane jeszcze naszym babciom lub... kobietom od zarania dziejów. Jednym z nich jest woda ryżowa na włosy, która była hitem już w starożytności. Zobaczcie, jak ją stosować oraz w jaki sposób wpływa na pasma. 

Zobacz także: Dieta ma ogromny wpływ na nasze włosy. Zobacz, co jeść, żeby wzmocnić pasma

Jak przyspieszyć porost włosów? Ten trik z TikToka był znany już w starożytności 

Nie od dziś wiadomo, że azjatyckie sposoby pielęgnacji są najlepsze na świecie. Tak jest w przypadku dbania o skórę, ale też odżywiania włosów. 

Właśnie z tych regionów świata pochodzi metoda nawilżania pasm, jaką jest woda ryżowa. Pierwszych wzmianek na temat tego sposobu pielęgnacji można się doszukiwać jeszcze w czasach starożytnych. Spopularyzowały go kobiety z wioski Huanglo w Chinach, które mogą poszczycić się pięknymi, długimi włosami jak "Roszpunki". 

Trudno się dziwić, że zdjęcia mieszkanek Huanglo wraz z ich recepturą na piękną fryzurę stały się hitem na TikToku. Internautki dzielą się uzyskanymi przez siebie efektami zabiegu. Okazuje się, że są one widoczne już po pierwszym zastosowaniu wody ryżowej na włosy. Pasma stają się odpowiednio nawilżone i lśniące. Im częściej stosujemy odżywkę, tym szybciej zaczynają też rosnąć. Same zobaczcie, jak wykonać tę miksturę. 

Zobacz także: Matcha poprawia wygląd skóry i włosów. Jakie ma właściwości urodowe?

Woda z ryżem na włosy - przyspiesza porost kosmyków

Przygotowanie wody ryżowej na włosy jest niezwykle proste. Wystarczy 1 szklankę ryżu zalać 1 szklanką zimnej wody. Następnie zostawiamy miksturę na minimum 24 godziny. Po tym czasie płuczemy nią włosy.

Efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Zobaczcie, jak ten trik wykonuje jedna z tiktokerek. 

Zobacz także: Tiktokerka zdradziła genialny sposób na potliwość okolic biustu. "To zmieni moje życie"

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: dailymail.co.uk/TikTok