Zamknij

Jak przedłużyć działanie perfum? Wystarczy jeden prosty trik

01.03.2021 10:31
Jak przedłużyć działanie perfum? Wystarczy jeden prosty trik
fot. SHUTTERSTOCK

Użycie perfum to dla wielu kobiet nieodłączny element przygotowań do wyjścia. Niestety nie zawsze ich zapach utrzymuje się tyle na skórze, ile byśmy chcieli. W takiej sytuacji warto poznać jeden prosty trik, który przedłuży ich działanie.

Większość kobiet uwielbia perfumy. Nic dziwnego, pięknie pachną i mogą dodać pewności siebie. Niestety wiele osób skarży się na to, że zapach krótko utrzymuje się na skórze. Co zatem robić w takiej sytuacji? Jeśli chcemy czuć je przez cały dzień, to warto zaznajomić się z tym prostym sposobem na przedłużenie działania perfum.

Jak przedłużyć działanie perfum? 

Takie same perfumy u różnych osób mogą się utrzymywać przez inny okres. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. kondycja skóry. Jeśli jest sucha i szorstka, to perfumy szybciej się wchłaniają, a co za tym idzie - już po około 3 godzinach może ulotnić się ich zapach i trzeba częściej ich używać.

Jednym ze sposobów na przedłużenie działania perfum jest... użycie wcześniej balsamu do ciała lub wazelinyWażne, żeby wybrany przez nas nawilżający produkt był bezwonny. Wystarczy, że posmarujemy nim miejsce, które chcemy później popryskać perfumami. Dzięki temu zapach utrzyma się dłużej.

Inne sposoby na przedłużenie działania perfum

Jeśli z jakichś przyczyn sposób z użyciem bezzapachowego balsamu lub wazeliny nie do końca nam odpowiada, to warto zaznajomić się z innymi metodami na przedłużenie działania perfum. Jedną z nich jest pryskanie nie tylko na naszą skórę, ale także na ubranie oraz włosy. W ten sposób zapach będzie trwalszy i będziemy mogły go czuć przez cały dzień.

Warto także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu perfum. Nie mogą stać w zbyt nasłonecznionych oraz wilgotnych miejscach. W ten sposób mogłyby stracić swoje właściwości.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl