Zamknij

Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy. Wiele z nas robi to źle

30.09.2021 09:29

Choć mycie włosów wydaje się niezwykle proste, okazuje się, że wiele z nas wykonuje tę czynność źle. Jakiś czas temu jedna z tiktokerek pokazała, jak prawidłowo czyścić kosmyki i skórę głowy. Będziecie zaskoczeni!

Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy. Wiele z nas robi to źle
fot. SHUTTERSTOCK

TikTok to prawdziwa kopalnia wiedzy, jeśli chodzi o sposoby pielęgnacyjne. Użytkownicy tego popularnego serwisu regularnie dzielą się ze swoimi obserwatorami nietuzinkowymi metodami. Zazwyczaj są one proste do wykonania, nie pochłaniają wiele czasu, a naprawdę mogą ułatwić codzienną pielęgnację. Poniżej znajdziecie trik z TikToka dotyczący tego, jak prawidłowo myć włosy.

Jak prawidłowo myć włosy? Ten trik z TikToka może cię zaskoczyć

Mycie włosów to czynność, którą większość z nas wykonuje raz lub kilka razy w tygodniu, a niektórzy robią to nawet codziennie. Wydaje się, że proces ten nie jest skomplikowany, jednak wiele kobiet - oczywiście nieświadomie - popełnia podstawowe błędy. 

Jakiś czas temu jedna z beauty tiktokerek, która specjalizuje się w pielęgnacji kosmyków, postanowiła pokazać, jak prawidłowo myć włosy. Na swoim profilu w serwisie zamieściła kilka filmików, w których tłumaczy, jak powinno się to robić. 

Według tiktokerki jednym z najczęściej popełnianych błędów jest nierozczesywanie kosmyków przed ich myciem. Audrey Victoria zdradziła, że to właśnie szczotkowanie włosów powinno być pierwszym krokiem w pielęgnacji.

Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy

Gdy nasze kosmyki są już rozplątane, można przejść do ich mycia. Na początku - jak radzi beauty vlogerka - należy opłukać włosy ciepłą, ale nie gorącą wodą. Dla niektórych może być to nie lada zaskoczenie, ponieważ nierzadko mówi się, że kosmykom powinno się fundować raczej chłodną kąpiel.

Następnie przechodzimy do szamponu. Należy wziąć niewielką ilość kosmetyku na rękę i pocierając dłonią o dłoń spienić specyfik.

Kolejnym krokiem jest nałożenie go na głowę i dokładne rozprowadzenie po skórze. Dobrze tutaj wykonać delikatny masaż. Błędem jest mycie szamponem całej długości włosów - może się to przyczyniać do przesuszenia końcówek. Na koniec spłukujemy kosmyki ciepłą wodą.

Trzeba przyznać, że beauty tiktokerka ma naprawdę piękne i zdrowo wyglądające włosy. 

Sprawdź też: Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Wystarczy prosta zmiana w pielęgnacji

Zamierzasz wypróbować jej rady?

loader

RadioZET.pl