Zamknij

Ten błąd wszyscy popełniamy podczas suszenia włosów. Przez to kosmyki się niszczą

30.06.2021 14:03

Suszenie włosów wydaje się być czynnością prozaiczną, jednak można przy niej popełnić jeden istotny błąd. Może mieć to fatalny wpływ na stan naszych kosmyków.

Jak poprawnie suszyć włosy? Ten błąd popełniamy wszyscy
fot. Shutterstock

O tym, że suszenie włosów nie jest korzystne dla naszych kosmyków, wiemy nie od dziś. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie pozwolić sobie na ich naturalne wysychanie. Można od czasu do czasu użyć do tego ciepłego powietrza, jednak trzeba wówczas uważać na to, w jaki sposób suszymy włosy. Okazuje się bowiem, że większość z nas popełnia jeden poważny błąd podczas wykonywania tej czynności. Wówczas niszczymy swoje pasma i sprawiamy, że stają się one łamliwe.

Zobacz także: Czy naturalne suszenie włosów jest dla nich zdrowsze od użycia suszarki? Nowe badania rozwiewają wątpliwości

Ten błąd podczas suszenia włosów popełniamy wszyscy

Suszenie włosów jest wystarczająco szkodliwe dla kosmyków. My jednak dodatkowo popełniamy jeden błąd, który ma na nie jeszcze gorszy wpływ.

Na ten temat wypowiedział się fryzjer Michael Van Clarke w rozmowie z portalem glamourmagazine.co.uk. Okazuje się, że efekty tego błędu zauważył na kosmykach jednej ze swoich klientek. 

Kobieta, która regularnie przychodzi się do niego czesać, ma piękne, bujne loki. Jej czupryna zawsze jednak była podniszczona z przodu, ponieważ poszczególne pasma bardzo się łamały. Pewnego dnia stylista odkrył mroczny sekret tej kobiety.

Okazuje się, że popełniała ona jeden poważny błąd podczas suszenia włosów. Fryzjer twierdzi, że w ten sposób swoje kosmyki niszczy większość osób.

Chodzi o trzy konkretne kroki: zbyt bliskie trzymanie suszarki, używanie zbyt gorącego powietrza oraz zbyt długie przytrzymywanie sprzętu w tym samym miejscu. Susząc włosy w ten sposób, powodujemy, że zaczynają się one topić, a następnie łamać i wypadać. 

Zobacz także: Masz wiecznie elektryzujące się włosy? Wystarczy jeden prosty trik, żeby sobie z tym poradzić

Jak poprawnie suszyć włosy?

Fryzjer wskazał, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas suszenia włosów. Przede wszystkim należy trzymać suszarkę około 3 cm od pasm. Warto też nie stosować stylizacji na gorąco zbyt często - maksymalnie raz w tygodniu.

Jeżeli jednak musicie częściej użyć suszarki, postarajcie się jakoś zabezpieczyć swoje kosmyki. W drogeriach możecie dostać różne specyfiki, które chronią włosy przed stylizacją na gorąco. Warto wówczas po nie sięgnąć. 

Zobacz także: Ten sposób na pielęgnację włosów stosowały nasze babcie. Doda twojej fryzurze blasku

loader

Źródło: Glamourmagazine.co.uk