Zamknij

Jak myć sztuczne rzęsy? Musisz pamiętać o kilku rzeczach!

24.04.2019
Aktualizacja: 21.01.2020 14:47
Sztuczne rzęsy
fot. Shutterstock

Sztuczne rzęsy robią imponujące wrażenie i pozwalają zaoszczędzić czas, który zwykle poświęcałyśmy na zrobienie makijażu. Jednak ważne jest odpowiednie dbanie o nie. Jak myć sztuczne rzęsy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Coraz więcej kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy. Wszystko dlatego, że wyglądają świetnie, pozwalają oszczędzić czas potrzebny na wykonanie makijażu - są długie, gęste, czarne i odpowiednio podkręcone. Dzięki temu możemy całkowicie zrezygnować z makijażu, gdyż ze sztucznymi rzęsami wyglądamy świeżo i promiennie. Czasem możemy dorzucić do nich odrobinę cienia do powiek, trochę podkładu lub kreskę na oku.

Warto pamiętać jednak o tym, że o sztuczne rzęsy trzeba dbać. Tylko wtedy wyglądają dobrze i podrasowują nasz wygląd. Kiedy dbamy o sztuczne rzęsy, mamy też pewność, że będą się one długo utrzymywały. Co dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić czas. Jak dbać o sztuczne rzęsy? Jak myć sztuczne rzęsy?

Jak myć sztuczne rzęsy

Najważniejsze w dbaniu o sztuczne rzęsy są dwie doby po wyjściu od kosmetyczki. To wtedy klej do rzęs utrwala się na rzęsach i dzięki temu są one odpowiednio przymocowane do naszych własnych rzęs.

Jak myć sztuczne rzęsy? W ciągu tych dwóch pierwszych dób nie możemy ich moczyć! W tym czasie nie powinnyśmy także korzystać z sauny, gdyż wysoka temperatura może rozpuścić klej i rzęsy odpadną. W tym czasie też warto zrezygnować z makijażu oczu, a już na pewno z tuszu do rzęs. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie musieli stosować kosmetyków do demakijażu, które sprawią, że sztuczne rzęsy odpadną.

Jak dbać o sztuczne rzęsy

Jak dbać o przedłużane rzęsy? Najlepsza do ich mycia będzie zwykła woda. Pamiętaj jednak, że sztucznych rzęs nie powinno się mocno trzeć, a jedynie lekko przemywać. Możesz też wypróbować inne specyfiki. W sklepach dostępne są specjalne preparaty, które przeznaczone są do pielęgnacji i oczyszczania sztucznych rzęs. Jak dbać o sztuczne rzęsy, aby cieszyć się nimi jak najdłużej? Doskonale sprawdzi się w tym przypadku płyn micelarny, ale taki, który nie zawiera substancji oleistych. Tłuste substancje rozpuszczają klej, na który przyczepione są sztuczne rzęsy.

Pamiętaj również o zrezygnowaniu z wacików. Do czyszczenia sztucznych rzęs wystarczą ci patyczki higieniczne. Aby twoje rzęsy utrzymały się jak najdłużej - czyli nawet ponad miesiąc - musisz zapamiętać też kilka innych zasad.

Zobacz także: Rzęsy 3D krok po kroku. Dla kogo takie przedłużanie rzęs i ile kosztuje?

Jak pielęgnować rzęsy po przedłużaniu

Kilka prostych zasad sprawi, że twoje rzęsy będą prezentowały się znakomicie i w dodatku będą się długo utrzymywały. Oto kilka z nich:

  • nie pocieraj oczu
  • nie mocz rzęs - zrezygnuj nie tylko z mycia ich dużą ilością wody, ale również zrezygnuj z basenu
  • ogranicz stosowanie tłustych substancji w okolicach oczu
  • unikaj używania zalotki
  • nie śpij na brzuchu

Stosowanie się do tych zasad to gwarancja sukcesu, jeśli chodzi o dbanie o sztuczne rzęsy i uważanie, aby zbyt szybko nie odpadły. Pamiętaj o nich.

 

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.