Zamknij

Jak myć sztuczne rzęsy? Musisz pamiętać o kilku rzeczach!

24.04.2019
Aktualizacja: 21.01.2020 14:47

Sztuczne rzęsy robią imponujące wrażenie i pozwalają zaoszczędzić czas, który zwykle poświęcałyśmy na zrobienie makijażu. Jednak ważne jest odpowiednie dbanie o nie. Jak myć sztuczne rzęsy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Sztuczne rzęsy
fot. Shutterstock

Coraz więcej kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy. Wszystko dlatego, że wyglądają świetnie, pozwalają oszczędzić czas potrzebny na wykonanie makijażu - są długie, gęste, czarne i odpowiednio podkręcone. Dzięki temu możemy całkowicie zrezygnować z makijażu, gdyż ze sztucznymi rzęsami wyglądamy świeżo i promiennie. Czasem możemy dorzucić do nich odrobinę cienia do powiek, trochę podkładu lub kreskę na oku.

Warto pamiętać jednak o tym, że o sztuczne rzęsy trzeba dbać. Tylko wtedy wyglądają dobrze i podrasowują nasz wygląd. Kiedy dbamy o sztuczne rzęsy, mamy też pewność, że będą się one długo utrzymywały. Co dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić czas. Jak dbać o sztuczne rzęsy? Jak myć sztuczne rzęsy?

Jak myć sztuczne rzęsy

Najważniejsze w dbaniu o sztuczne rzęsy są dwie doby po wyjściu od kosmetyczki. To wtedy klej do rzęs utrwala się na rzęsach i dzięki temu są one odpowiednio przymocowane do naszych własnych rzęs.

Jak myć sztuczne rzęsy? W ciągu tych dwóch pierwszych dób nie możemy ich moczyć! W tym czasie nie powinnyśmy także korzystać z sauny, gdyż wysoka temperatura może rozpuścić klej i rzęsy odpadną. W tym czasie też warto zrezygnować z makijażu oczu, a już na pewno z tuszu do rzęs. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie musieli stosować kosmetyków do demakijażu, które sprawią, że sztuczne rzęsy odpadną.

Jak dbać o sztuczne rzęsy

Jak dbać o przedłużane rzęsy? Najlepsza do ich mycia będzie zwykła woda. Pamiętaj jednak, że sztucznych rzęs nie powinno się mocno trzeć, a jedynie lekko przemywać. Możesz też wypróbować inne specyfiki. W sklepach dostępne są specjalne preparaty, które przeznaczone są do pielęgnacji i oczyszczania sztucznych rzęs. Jak dbać o sztuczne rzęsy, aby cieszyć się nimi jak najdłużej? Doskonale sprawdzi się w tym przypadku płyn micelarny, ale taki, który nie zawiera substancji oleistych. Tłuste substancje rozpuszczają klej, na który przyczepione są sztuczne rzęsy.

Pamiętaj również o zrezygnowaniu z wacików. Do czyszczenia sztucznych rzęs wystarczą ci patyczki higieniczne. Aby twoje rzęsy utrzymały się jak najdłużej - czyli nawet ponad miesiąc - musisz zapamiętać też kilka innych zasad.

Zobacz także: Rzęsy 3D krok po kroku. Dla kogo takie przedłużanie rzęs i ile kosztuje?

Jak pielęgnować rzęsy po przedłużaniu

Kilka prostych zasad sprawi, że twoje rzęsy będą prezentowały się znakomicie i w dodatku będą się długo utrzymywały. Oto kilka z nich:

  • nie pocieraj oczu
  • nie mocz rzęs - zrezygnuj nie tylko z mycia ich dużą ilością wody, ale również zrezygnuj z basenu
  • ogranicz stosowanie tłustych substancji w okolicach oczu
  • unikaj używania zalotki
  • nie śpij na brzuchu

Stosowanie się do tych zasad to gwarancja sukcesu, jeśli chodzi o dbanie o sztuczne rzęsy i uważanie, aby zbyt szybko nie odpadły. Pamiętaj o nich.

 

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.