Zamknij

Genialny trik z TikToka na mycie beauty blendera. Sprawdź, jak to zrobić w kilka minut

05.10.2021 09:31
Jak myć beauty blender? Pomoże ci ten genialny trik z TikToka
fot. SHUTTERSTOCK

TikTok to prawdziwa kopalnia wiedzy, jeśli chodzi o nietuzinkowe sposoby pielęgnacyjne. Jakiś czas temu na jednym z profilów w serwisie został zamieszczony film, w którym pokazane jest, jak szybko wyczyścić gąbeczkę do makijażu. Sprawdź ten genialny trik z TikToka na mycie beauty blendera.

Beauty blender to dla wielu kobiet nieodłączny element codziennego makijażu. Nie ma się zresztą co dziwić. Przy pomocy gąbeczki można łatwo i szybko nałożyć podkład, bez obawy o pojawienie się nieestetycznych zacieków czy smug. Zanim jednak zajmiemy się wykonywaniem make-upu, powinniśmy dokładnie umyć beauty blender. Pomoże ci w tym ten prosty trik z TikToka.

Genialny trik z TikToka na mycie beauty blendera

Choć regularne czyszczenie beauty blendera jest niezwykle ważne, to jednak nadal wiele osób pomija ten etap przygotowania do makijażu. Gąbeczkę, według zaleceń producentów, powinno się myć po każdym nałożeniu podkładu lub - jak komuś wygodniej - przed wykonaniem kolejnego make-upu.

W przeciwnym wypadku na beauty blenderze mogą wytworzyć się bakterie, które następnie nieświadomie przeniesiemy na naszą skórę twarzy. Może to z kolei doprowadzić do pojawienia się uporczywych niedoskonałości, z którymi nierzadko trudno jest się rozprawić. 

Wiele osób zapewne zastanawia się teraz, jak w takim razie myć beauty blender. Z pomocą przychodzi nam trik z TikToka. Jego autorką jest Leanne, która specjalizuje się w pielęgnacji skóry. Jej konto w serwisie obserwuje ponad 422 tys. osób! Według użytkowniczki portalu jedną z najlepszych metod na mycie gąbeczek do makijażu, jest kąpiel w żelu do prania, a następnie włożenie ich do mikrofali.

Na początku Leanne wkłada brudne beauty blendery do średniej wielkości miski. Później polewa je żelem do prania (użytkowniczka serwisu używa produktu marki Persil bio), a na koniec dodaje wodę. Następnie wkłada gąbeczki do mikrofali na dwie minuty. Po tym czasie przelewa je przez sitko i jeszcze raz płucze wodą. Później odsącza z nich nadmiar płynu. I gotowe!

Jak myć beauty blender? Inne sposoby na czyszczenie gąbeczki do makijażu

Jeśli z jakichś przyczyn nie podoba nam się trik z TikToka z użyciem żelu do prania oraz mikrofali, można wypróbować inne sposoby na mycie beauty blendera. Gąbeczki do makijażu można także wyczyścić za pomocą szamponu do włosów lub mydła. 

Jeśli chodzi o pierwszy sposób, wystarczy, że zwilżymy nasz produkt do make-upu, a następnie nałożymy na niego odrobinę szamponu. Później przez kilka minut trzeba ściskać gąbkę w taki sposób, aby usunąć z niej pozostałości po produktach. Na koniec wkładamy ją pod strumień wody. Podobnie proces czyszczenia przedstawia się przy użyciu wspomnianego powyżej mydła.

RadioZET.pl