Zamknij

Ten produkt może złagodzić oparzenia słoneczne. Znajdziesz go w swojej kuchni

20.05.2022 15:12

Oparzenia słoneczne latem mogą się przytrafić każdemu z nas. Warto wiedzieć, jak je leczyć. Sprawdzić się może produkt, który znajdziemy w kuchni.

Jak leczyć oparzenia słoneczne? Ten produkt złagodzi pieczenie, a znajdziesz go w kuchni
fot. Shutterstock

Nadchodzi lato, a wraz z nim sezon na opalanie. Gdy promienie przyjemnie ogrzewają naszą skórę i wylegujemy się na plaży, możemy stracić rachubę czasu, a co za tym idzie - zbyt długo pozostać na słońcu. To może skończyć się tragicznie np. udarem. Z reguły jednak wracamy do domu z czerwoną i piekącą skórą. Jak wówczas poradzić sobie i złagodzić oparzenia? Okazuje się, że pod tym względem przydatny może się okazać produkt, który większość z nas ma w swojej kuchni. Zobacz, jak stosować go na skórę.

Zobacz także: Domowy sposób na oparzenia słoneczne. Stosowały go nasze babcie

Jak leczyć oparzenia słoneczne? Ten produkt złagodzi pieczenie, a znajdziesz go w kuchni

Są różne domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Najpopularniejszym jest okład z kefiru lub maślanki. Okazuje się, że również inne kuchenne produkty nadadzą się do złagodzenia piekącej skóry. 

Absolutnym hitem pod tym względem jest... ocet jabłkowy. Ten niepozorny produkt złagodzi stan zapalny, jednocześnie chroniąc nasze ciało przed wystąpieniem jakiejś infekcji. Dzięki niemu skóra będzie mniej zaogniona i piekąca. 

Dodatkowo ocet jabłkowy przywraca naturalne pH skóry. Uśmierza ból, zapobiega powstawaniu bąbli, a co najważniejsze - pozwala uniknąć nieestetycznego łuszczenia się skóry. Wystarczy przygotować sobie kąpiel z dodatkiem tego produktu.

Zobacz także: Mleczna kąpiel to najlepszy zabieg na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak ją wykonać

Ocet jabłkowy na oparzenia słoneczne - jak stosować?

Kąpiel z octem jabłkowym jest najlepszym sposobem na oparzenia słoneczne. Wystarczy do wanny napełnionej letnią wodą wlać 1 szklankę tego drogocennego produktu. Następnie należy wejść do takiego roztworu na 15 minut.

Gdy wyjdziemy z wanny, stan naszej skóry na pewno się poprawi. Zaogniony kolor wyblaknie i poczujemy przyjemną ulgę. 

Zobacz także: Czy opalanie się jest szkodliwe? Fakty i mity dotyczące kąpieli słonecznych

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: enel.pl