Zamknij

Jak golić miejsca intymne? Dzięki tym kilku trikom unikniesz podrażnień

24.11.2021 09:31
Jak golić miejsca intymne? Dzięki tym kilku trikom unikniesz podrażnień
fot. SHUTTERSTOCK

Podrażnienia po depilacji miejsc intymnych mogą wywołać duży dyskomfort. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci ich uniknąć. Sprawdź, jak depilować się krok po kroku.

Golenie okolic intymnych staje się coraz bardziej popularne. Istnieje kilka metod na pozbycie się owłosienia. Można na przykład zdecydować się na laser, który pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat, użyć depilatora lub wosku.

Najwięcej zwolenników ma jednak najprostszy i najtańszy sposób, czyli golenie się maszynką jednorazową. Taka metoda, mimo wielu zalet, ma jednak sporą wadę - może wywołać nieprzyjemne podrażnienia. Na szczęście istnieją sprawdzone triki, które pomogą ich uniknąć.

Jak golić miejsca intymne? Dzięki tym kilku trikom unikniesz podrażnień

Golenie miejsc intymnych bez podrażnień może być bardzo proste. Wystarczy tylko zastosować się do kilku sprawdzonych sposobów. Jakiś czas temu na profilu na Instagramie dr Agnieszki Nalewczyńskiej, lekarki medycyny estetycznej i ginekolożki, pojawił się krótki filmik, w którym wyjaśniła kobietom, jak depilować te okolice krok po kroku. 

Zobacz także:  Seksowna babcia podbija TikToka. Ta kobieta udowadnia, że wiek to tylko liczba

Na początku myjemy miejsca intymne. Lekarka radzi, żeby dziewczyny, które robią to po raz pierwszy, zaczęły od przycięcia włosów nożyczkami kosmetycznymi. Kolejnym krokiem jest nałożenie pianki lub kremu do golenia. Ginekolożka podkreśla, że jest to bardzo ważny etap i nie powinno się go pomijać. Następnie można już przejść do samej depilacji. Bierzemy maszynkę jednorazową i - co istotne - golimy się z włosem, a nie pod włos. Lekarka przypomina, żeby nigdy nie dociskać przyrządu do skóry. 

Później dokładnie spłukujemy wodą, a następnie osuszamy okolice miejsc intymnych ręcznikiem - zawsze od przodu do tyłu. Na koniec nakładamy krem nawilżający.

Golenie miejsc intymnych bez podrażnień. Sprawdzone sposoby na depilację

Dr Agnieszka Nalewczyńska przypomina również, aby regularnie zmieniać maszynki jednorazowe. Dodatkowo poleca robienie peelingów raz w tygodniu. Jak twierdzi, sprawi to, że będzie mniej podrażnień. 

Jeśli jednak do nich dojdzie, ginekolożka poleca stosowanie kremów "Cica" lub Tormentiol. Z kolei osobom, które mają w tych miejscach krostki - używanie maści z antybiotykiem bez recepty.

Zobacz także:  Zamieniła się ze swoją mamą kosmetykami. Efekty zaskoczyły je obie

Zamierzasz wypróbować ten sposób na depilację okolic intymnych?

RadioZET.pl