Zamknij

Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną? Wystarczy przestrzegać tylko kilku zasad!

21.04.2020 13:12
maseczki ochronne pielęgnacja
fot. Shutterstock

W Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, jednak jak dbać o skórę, żeby nie powstawały na niej wypryski? Wystarczy zastosować się tylko do kilku zasad.

W związku z wprowadzonymi w naszym kraju obostrzeniami mającymi na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii od 16 kwietnia 2020 roku każda osoba przebywająca na dworze zobowiązana jest do noszenia maski ochronnej.

Według wielu specjalistów długotrwałe noszenie maseczki ochronnej będzie mieć tragiczne skutki dla każdego typu cery i może być czynnikiem wzmagającym infekcje. Co robić, żeby odpowiednio zadbać o skórę pod maską? Podpowiadamy!

Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną?

Osoby, które będą, musiały nosić maskę po kilka godzin dziennie mogą zacząć mieć problemy z cerą. Pojawiać się mogą wypryski czy poważniejsze stany zapalne. Osoby, których cera jest tłusta, będą musiały zmagać się z trądzikiem i innymi zmianami skórnymi.

Okazuje się, że aby ustrzec naszą skórę przed niekorzystnymi zmianami powinnyśmy zrezygnować z makijażu. Podkład i tak odbije się na masce i zwiększy możliwość powstania źródeł bakterii. Jeśli jednak chcemy wykonać makijaż, możemy podkreślić oczy tuszem. Przed wyjściem z domu należy przemyć twarz tonikiem. Dzięki niemu skóra przez jakiś czas będzie wydzielać mniejsze ilości sebum. Po powrocie do domu należy umyć twarz tonikiem lub mydłem. Nałożenie kremu nawilżającego również jest dobrą opcją. Dwa razy w tygodniu należy wykonać maseczkę kosmetyczną na twarz. To pomoże zregenerować się skórze i sprawi, że inne preparaty będą znacznie lepiej się wchłaniać.

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem maseczki ochronnej, warto mieć na uwadze naszą skórę. Najlepsza maska to ta wykonana w 100% z bawełny. Ten materiał nie utrudnia oddychania.

Czy twoja maska jest wykonana z bawełny?

Zobacz także: 3 tanie i sprawdzone sposoby na porost włosów. Stosowały je nasze mamy i babcie!