Zamknij

Chcesz wyczyścić swój beauty blender? Poznaj 2 sprawdzone sposoby

06.05.2021 13:22
beauty blender
fot. Shutterstock

Beauty blender to element, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie nakładania make-upu. Ten stosunkowo nowy wynalazek znacznie ułatwia aplikację kosmetyków o kremowej konsystencji. Zanim jednak z niego skorzystasz, dokładnie go wyczyść. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Po każdym nałożeniu makijażu powinnaś myć nie tylko pędzle, ale też swoje gąbeczki do nakładania kolorowych produktów. W innym wypadku będą mnożyć się na nich bakterie, które możesz nieświadomie przenosić na skórę. Gdy już do tego dojdzie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na twojej twarzy pojawią się niedoskonałości. Aby uniknąć tego problemu, warto zastosować 2 najlepsze metody na oczyszczenie beauty blendera.

Jak czyścić beauty blender?

Wypróbuj sprawdzone sposoby na pozbycie się resztek kosmetyków z beauty blendera. Poniżej prezentujemy triki, które warto znać.

1. Szampon do włosów

Szampony zawierają substancje, które dokładnie oczyszczą nie tylko włosy, ale też gąbeczki do nakładania makijażu. Na początku zwilż swój beauty blender. Następnie nałóż na niego odrobinę mydła i przez kilka minut ściskaj gąbkę w taki sposób, aby usunąć z niej pozostałości po produktach. Na koniec włóż ją pod strumień wody i pozostaw w suchym miejscu do momentu, aż wyschnie.

2. Mydło

Beauty blender możesz umyć za pomocą mydła. W tym celu należy na początku zmoczyć akcesorium, a później nanieść na nie produkt. Dodatkowo możesz użyć naturalnego olejku. Kiedy już będziesz mieć pewność, że gąbeczka jest oczyszczona, przemyj ją wodą i poczekaj, aż wyschnie.

Zobacz także: Gwiazdy pokochały tę fryzurę. "Baby braids" już podbijają Instagram

Czyszczenie beauty blendera krok po kroku

Jeśli chcesz umyć swój beauty blender, pamiętaj o kilku najważniejszych wskazówkach. Przede wszystkim nigdy nie używaj gorącej wody i nie szoruj gąbeczki. Jeżeli nie będziesz przestrzegać tych zasad, możesz zniszczyć swoje akcesorium.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.