Zamknij

Jak sprawdzić, czy włosy wymagają już mycia? Ekspert zdradził prosty sposób

16.09.2022 13:32

Wiele kobiet nie lubi myć włosów. Dlatego zastanawiają się, jak często należy to robić. Okazuje się, że istnieje prosty trik, który pomoże nam to sprawdzić.

Jak często myć włosy? Ten trik pomoże ci sprawdzić, czy wymagają kąpieli
fot. Shutterstock

Zbyt częste mycie włosów jest dla nich szkodliwe. Dlatego nie powinno się robić tego codziennie. Jak często zatem należy zafundować swoim kosmykom kąpiel? Wszystko zależy od tego, w jakiej są kondycji. Ekspert zdradził prosty trik, który może nam podpowiedzieć, czy nasze włosy potrzebuję już mycia, czy może jednak warto się z tym wstrzymać jeszcze dzień lub dwa. Sami zobaczcie, o co chodzi. 

Zobacz także: To najczęstszy błąd popełniany przy myciu włosów. Przez niego pasma szybciej się przetłuszczają

Ten trik pomoże ci sprawdzić, czy musisz już umyć włosy

Żeby zdać sobie sprawę, czy włosy wymagają już mycia, warto "posłuchać" kosmyków. Ekspert przekonuje, że pasma same dadzą nam znać o tym, czy potrzebują kąpieli.

Specjalista od pielęgnacji włosów, Simone Thomas, zdradził w rozmowie z express.co.uk trik na sprawdzenie, czy nadszedł czas mycia włosów. Wystarczy przejechać palcami po kosmykach. Jeśli nadal są miękkie i sprężyste, wówczas nie wymagają kąpieli. To jednak nie wszystko. 

Choć ogólnie zaleca się mycie włosów 1-2 razy w tygodniu, uważam, że należy to robić tylko wtedy, gdy są wyraźnie przetłuszczone. Jeśli skóra głowy swędzi lub widać wyraźne ślady łuszczenia się z powodu brudu, to jasne, że nadszedł czas mycia - mówi ekspert. 

Warto pamiętać też o kilku innych rzeczach. 

Zobacz także: Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

Jak często myć włosy? 

Optymalnie włosy należy myć co 2-3 dni. Warto pamiętać o tym, że, nawet gdy na głowie nie tworzy się zbyt dużo łoju, gromadzi się na niej m.in. kurz. Dlatego trzeba zadbać o regularne mycie pasm szamponem. 

Warto również zastosować metodę OMO, która najlepiej oczyści skórę głowy i odżywi kosmyki. Ten sposób mycia pasm sprawi też, że włosy nie będą się puszyć. 

Zobacz także: Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy. Wiele z nas robi to źle

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: express.co.uk