Zamknij

Zbyt regularne mycie włosów jest dla nich szkodliwe. Jak często należy to robić?

08.08.2022 11:23

Większość z nas myje włosy co 2-3 dni. Okazuje się jednak, że taka regularność może być szkodliwa dla naszych pasm. Zobacz, jak często powinniśmy to robić.

Jak często myć włosy? Będziecie w szoku, jak rzadko należy to robić
fot. Shutterstock

Wydawać się może, że dbanie o fryzurę nie należy do skomplikowanych czynności. W rzeczywistości jednak popełniamy różne błędy podczas pielęgnacji włosów. Jednym z tych najpowszechniejszych jest zbyt częste mycie pasm. Okazuje się bowiem, że większość z nas robi to co 2-3 dni. Taka częstotliwość może natomiast zaszkodzić naszym kosmykom. Ekspert zdradził, jak często należy myć włosy, żeby uzyskać jak najlepsze efekty i nie ryzykować pogorszeniem stanu fryzury.

Zobacz także: Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

Jak często myć włosy? Będziecie w szoku, jak rzadko należy to robić

Od dawna mówi się, że codzienne mycie włosów jest dla nich szkodliwe. Okazuje się, że taka pielęgnacja co 2-3 dni również nie wpływa na nie korzystnie. Jak często należy zatem to robić?

Portal express.co.uk porozmawiał na ten temat z różnymi specjalistami od włosów. Jedna ze stylistek zdradziła, że zbyt częste mycie pasm może doprowadzić do starcia naturalnych olejków. To sprawi natomiast, że kosmyki staną się przesuszone i łamliwe.

Znany fryzjer, Jon Hala, wskazał optymalną częstotliwość mycia włosów. Jego zdaniem należy to robić dopiero wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Co to oznacza?

Generalnie zaleca się mycie 1-2 razy w tygodniu, ale powiedziałbym, że włosy należy myć tylko wtedy, gdy są wyraźnie przetłuszczone. Jeśli skóra głowy swędzi lub widoczne są oznaki łuszczenia się skóry z powodu brudu, jasne jest, że nadszedł czas mycia - twierdzi Hala. 

Odpowiednia częstotliwość mycia włosów to tylko jeden z punktów prawidłowej pielęgnacji. Warto też zdać sobie sprawę z tego, jak to robić, żeby nie uszkodzić pasm.

Zobacz także: Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy i skórę głowy. Wiele z nas robi to źle

Jak poprawnie myć włosy?

Pamiętajcie o tym, żeby szampon nakładać na głowę dwukrotnie - pierwsza warstwa zmywa z niej brud, a dopiero druga pielęgnuje kosmyki. Nie można zapominać też o odżywce, która powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju naszych włosów.

Błędem jest również zawijanie kosmyków w tzw. turban. Wówczas włosy nie mają dopływu powietrza, a to sprawia, że stają się łamliwe i pozbawione blasku. 

Zobacz także: Trening włosów sprawia, że kosmyki nie przetłuszczają się zbyt szybko. To hit TikToka

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: express.co.uk