Zamknij

Jak alkohol wpływa na nasz wygląd? Może nam bardzo zaszkodzić

19.02.2021 12:12

Alkohol może mocno zaszkodzić naszej urodzie. Ma negatywny wpływ na skórę, włosy, a nawet paznokcie.

Kobieta bierze pielęgnacyjną kąpiel i pije wino
fot. Shutterstock

Alkohol jest używką, a te nigdy nie są dobre. Mogą nieść negatywne skutki dla naszego zdrowia, ale nie tylko. Okazuje się, że mają duży wpływ także na nasz wygląd. Alkohol szkodzi pielęgnacji. Sprawia, że nasza skóra, ale też włosy i paznokcie będą prezentować się o wiele gorzej. Wiemy doskonale, że może on źle wpłynąć na naszą figurę, ale ma też opłakane skutki dla kondycji cery i pozostałych elementów wyglądu. Zobaczcie sami, jak może nam zaszkodzić.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Jak alkohol wpływa na skórę?

Alkohol niekiedy stosujemy w pielęgnacji, ale wyłącznie zewnętrznie. Jego picie może nieść bowiem opłakane skutki dla naszego wyglądu. Największy wpływ alkoholu można zauważyć na skórze. 

Przede wszystkim napoje wyskokowe sprawiają, że nasze ciało jest odwodnione. Jeżeli dostarczamy do organizmu 250 ml alkoholu, wydalamy z moczem dwa razy tyle. Może to doprowadzić do szybkiego wysuszenia skóry. 

To jednak nie wszystko. Nasza cera może stać się też o wiele wrażliwsza. To sprawi, że będzie podatna na podrażnienia i czynniki zewnętrzne. Alkohol prowadzi również do powstania różnych problemów skórnych np. trądziku i przyspiesza tworzenie się zmarszczek. 

Nasza skóra po alkoholu stanie się matowa i poszarzała. O wiele trudniej będą się też wchłaniać kosmetyki do pielęgnacji. 

Duży problem mogą mieć również osoby, które mają tendencję do opuchlizny wokół oczu. Alkohol wzmaga ten problem przez to, że zatrzymuje wodę w organizmie. 

Zobacz także: Koronawirus zmienił nasze podejście do pielęgnacji. Zwracamy na nią większą uwagę

Jak alkohol wpływa na włosy?

Drinki mają też negatywny wpływ na włosy. Przede wszystkim mogą przyspieszyć ich wypadanie. Kosmyki po dużej ilości alkoholu mogą stać się osłabione i poszarzałe.

Pasma zaczną też się łamać, a ich końcówki będą rozdwojone. Duży wpływ na to ma niedobór cynku, który jest wypłukiwany przez napoje wyskokowe. 

Jak alkohol wpływa na paznokcie? 

Jeżeli chodzi o brak cynku, może on powodować także niekorzystny wygląd naszych paznokci. One również staną się łamliwe i rozdwojone. 

Pamiętajcie jednak, że lampka wina lub piwo spożywane raz na jakiś czas, nie zaszkodzą wam aż tak. Tu chodzi o zbyt częste spożywanie alkoholu, zwłaszcza w dużych ilościach. 

Zobacz także: Te kosmetyki zyskały na popularności dzięki pandemii. To było do przewidzenia

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.

Źródło: Poradnikzdrowie.pl