Zamknij

Groźny trik z TikToka. Stosowanie tego pielęgnacyjnego sposobu może się źle skończyć

16.06.2021 09:44
Groźny trik z TikToka. Stosowanie tego pielęgnacyjnego sposobu może się źle skończyć
fot. SHUTTERSTOCK

Jedna z autorek filmów na TikToku obaliła popularny trik pielęgnacyjny. Dotyczy on sposobu używania płynu micelarnego na skórę twarzy. Sprawdź, jak nie powinno się tego robić. 

Urodowe triki z TikToka już od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć rzeczywiście wiele z nich charakteryzuje się skutecznością, niektórych sposobów lepiej nie powtarzać w domu. Jakiś czas temu jedna z autorek filmów na TikToku obaliła trik dotyczący używania płynu micelarnego na twarz.

Trik z TikToka: stosowanie tego pielęgnacyjnego sposobu może się źle skończyć

Płyn micelarny to dla wielu kobiet nieodłączny element oczyszczania twarzy. Skutecznie usuwa nawet wodoodporny makijaż, nadmiar sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia. Nic więc dziwnego, że po kosmetyk sięga coraz więcej osób.

Jakiś czas temu jedna z tiktokerek "That weird couplee" na swoim profilu opublikowała krótkie wideo, w którym pokazuje, jak "poprawnie" powinno się używać płynu micelarnego na twarz. Na filmiku widać, jak nakłada kosmetyk na wacik, a następnie przykłada go do ust i dmucha. Na koniec powstałą w ten sposób pianę nanosi na skórę.

Całe życie robiłam to źle - dodaje autorka filmu.

Ten trik z TikToka natychmiast obiegł sieć i stał się niezwykle popularny. Zebrał prawie 2,5 mln wyświetleń, ponad 229 tys. serduszek i około 3500 komentarzy.

Okazuje się jednak, że stosowanie tego pielęgnacyjnego sposobu może się źle skończyć dla skóry twarzy.

Obala popularny trik z TikToka z płynem micelarnym

Do popularnego triku z TikToka z płynem micelarnym postanowiła odnieść się polska autorka filmików w tym serwisie Marta Grzegorzak, która od dłuższego czasu dzieli się z internautami swoją wiedzą z zakresu pielęgnacji skóry i włosów.

Jak twierdzi, w ustach jest więcej bakterii niż na desce toalety, a co za tym idzie - roznoszenie ich po całej twarzy na pewno nie jest dobrym pomysłem. Dodaje również, że piana, która powstała w wyniku dmuchania wacika, nie zmienia w żaden sposób właściwości myjących.

Ponadto - jak twierdzi autorka TikToka - dziewczyna ma rumień na policzkach, a takie pocieranie twarzy może go tylko pogorszyć.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów pielęgnacyjnych.

RadioZET.pl