Zamknij

Bierzesz gorące kąpiele? To błąd! Wysoka temperatura wody ma fatalny wpływ na naszą skórę

23.10.2020 13:48

Dowiedz się, dlaczego gorąca kąpiel nie służy twojej skórze!

kąpiel
fot. Shutterstock

Wiele z nas szczególnie zimą uwielbia długie kąpiele w gorącej wodzie. Niestety okazuje się, że nie sprzyja ona naszej skórze i zdrowiu. Podpowiadamy, dlaczego powinnaś natychmiast zaniechać kąpieli w gorącej wodzie.

Wpływ gorących kąpieli na skórę

Długa gorąca kąpiel traktowana jest jako jeden ze sposobów na codzienny relaks i wyciszenie. Okazuje się jednak, że ten codzienny rytuał może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlaczego? Pod wpływem gorącej wody skóra staje się wysuszona, wiotka i skłonna do podrażnień. Niezależnie, czy bierzemy prysznic czy kąpiemy się w wannie powinnyśmy dbać o to, aby temperatura wody nie przekraczała 37 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Zmagasz się z wypadającymi włosami? Ten jeden naturalny składnik ci pomoże!

Ponadto kąpiel powinna być krótka, ponieważ długie przebywanie pod prysznicem lub w wannie pełnej wody powoduje zmianę pH skóry i narusza jej prawidłowe funkcjonowanie, m.in. skóra gorzej sobie radzi ze zwalczaniem infekcji bakteryjnych.

Pamiętajmy też, aby dokładnie zmyć wodą płyn do kąpieli. W innym wypadku on też może przyczynić się do wysuszania i podrażnień na skórze.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.