Zamknij

Sieć znanych perfumerii zamyka aż 500 salonów stacjonarnych. Stawia na sprzedaż online

26.01.2021 08:42
perfumeria
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa coraz bardziej daje się we znaki małym i dużym przedsiębiorcom. Do firm, które postanowiły na stałe zamknąć część swoich sklepów stacjonarnych, dołączył perfumeryjny gigant.

Perfumerie Douglas zna każda z nas. Jeżeli do tej pory robisz w nich zakupy, mamy dla ciebie smutną wiadomość. Przedstawiciele sieci już od dłuższego czasu przygotowują się do zamknięcia kilkuset punktów stacjonarnych. Poznaj szczegóły.

Douglas zamyka swoje perfumerie

Sieć Douglas obecnie posiada 2400 salonów stacjonarnych na terenie 26 krajów. Jednak wszystko wskazuje na to, że niebawem ich liczba znacznie zmaleje. Jak podaje niemiecka prasa, gigant w najbliższym czasie planuje zamknąć aż 500 perfumerii.

Decyzja ta jest wynikiem problemów finansowych, z którymi firma boryka się od czasu wybuchu pandemii. Jednocześnie przedstawiciele Douglas informują, że sieć będzie teraz stawiać na sprzedaż online. Dzięki temu liczą na zrekompensowanie strat poniesionych w ostatnim czasie.

Najwięcej salonów zostanie zamkniętych na terenie Europy Południowej, przede wszystkim we Włoszech i Hiszpanii. W samych w Niemczech zakończy działalność od 50 do 90 perfumerii.

Portal Fillgap.news wytypował najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Niektóre z pań na tej liście mogą was zaskoczyć.