Zamknij

Ten sposób na worki pod oczami uwielbiały nasze babcie. Składniki znajdziesz w kuchni

26.11.2020 09:04
Kobieta robi sobie domowe spa i ma na twarzy maseczkę oraz plasterki ogórka
fot. Shutterstock

Ten domowy sposób na worki pod oczami przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Składniki na niego znajdziesz w kuchennej szafce.

Pielęgnacja twarzy wymaga różnego rodzaju kosmetyków, które sprawią, że nasza cera będzie piękna, nawilżona i promienna. Nie wszystkie dostępne na rynku produkty są jednak odpowiednie. Dlatego najlepiej stawiać na stare, sprawdzone sposoby. Nasze babcie, które nie miały takiego dostępu do kosmetyków jak my dziś, doskonale radziły sobie z pielęgnacją naturalnymi składnikami. Okazuje się, że istnieje domowy sposób na worki pod oczami, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i potrafi zdziałać cuda.

Zobacz także: Znamy naturalny sposób na zmarszczki. To popularny owoc

Domowy sposób na worki pod oczami. Uwielbiały go nasze babcie

Worki i cienie pod oczami są problemem, z którym zmaga się wiele z nas. Żaden dostępny na rynku kosmetyk nie poradzi sobie z nim jednak tak jak ten domowy sposób, który uwielbiały nasze babcie.

Oczywiście istnieje wiele sposobów na zniwelowanie opuchlizny pod oczami. Popularną obecnie metodą jest schładzanie skóry w okolicach oczu lodowymi okładami. My jednak mamy inny patent.

Jak się okazuje, nasze babcie na worki pod oczami stosowały okłady z herbaty. Wystarczy wziąć torebki z suszonym naparem, zaparzyć je, a następnie wyjąć z gorącej wody, ostudzić i nałożyć na oczy. Taki okład trzymamy na twarzy około 10-15 minut. Po upływie tego czasu zdejmujemy torebki, a nasza skóra jest jak nowo narodzona.

Stosowałyście kiedyś okłady z herbaty na oczy? Jeżeli tak, doskonale wiecie, o czym mówimy. Jeśli nie - koniecznie wypróbujcie ten patent. 

Zobacz także: Ta maseczka działa jak lifting. Zapłacisz za nią tylko 12,90 zł

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.