Zamknij

Domowa maseczka z kukurydzy pomoże ci rozprawić się z niedoskonałościami. Zrobisz ją w kilka minut

31.08.2021 09:54
Domowa maseczka z kukurydzy pomoże ci rozprawić się z niedoskonałościami. Zrobisz ją w kilka minut
fot. SHUTTERSTOCK

Twoja cera jest zanieczyszczona i pojawiają się na niej niedoskonałości? Zamiast wydawać krocie na kolejne kosmetyki, wypróbuj domową maseczkę oczyszczającą z kukurydzy, która pomoże ci rozprawić się z tym problemem.

Domowe kosmetyki to rosnący trend. Coraz więcej osób, zamiast kupowania kolejnych produktów pielęgnacyjnych, woli zaopatrzyć się w niezbędne składniki i podobny specyfik zrobić samemu. Nie ma się zresztą co dziwić. Domowe kosmetyki nad drogeryjnymi mają tę przewagę, że dobrze wiemy, co zawierają. Ponadto są niedrogie, a ich wykonanie zazwyczaj nie pochłania wiele czasu. Poniżej można znaleźć prosty przepis na oczyszczającą maseczkę do twarzy z kukurydzy.

Domowy sposób na wągry i wypryski: oczyszczająca maseczka z kukurydzy

Niedoskonałości to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na naszą niekorzyść działa także fakt, że wypryski zazwyczaj pojawiają się w tzw. strefie T, która obejmuje czoło, okolice nosa i brodę. Niestety są to miejsca bardzo widoczne, przez co dość trudno zakryć występujący tam trądzik. I choć marki kosmetyczne oferują szeroki wybór produktów, które mają oczyścić twarz i zapobiec powstawaniu nowych niedoskonałości, to nie zawsze przynoszą one oczekiwane efekty.

Warto zatem wypróbować domową maseczkę z kukurydzy. Specyfik działa oczyszczająco, a ponadto koi podrażnienia. Produkt chroni także skórę twarzy przed powstawaniem nowych wyprysków i zaskórników.

Domowa maseczka z kukurydzy - przepis

Przepis na domową maseczkę oczyszczającą z kukurydzy jest bardzo prosty. Na początku należy zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Potrzebne nam będą:

  • kukurydza,
  • mleko,
  • mąka kukurydziana.

Kukurydzę trzeba rozgnieść, a następnie ugotować. Gdy ostygnie, przekładamy do niewielkiej miseczki. Dodajemy odrobinę mleka oraz mąki kukurydzianej. Dokładnie mieszamy. Powstałą w ten sposób papkę nakładamy starannie na twarz. Po około 15 minutach zmywamy letnią wodą. I gotowe!

RadioZET.pl/pkik24.pl