Zamknij

Domowy sposób na promienną cerę. Potrzebujesz trzech składników, które znajdziesz w kuchni

14.05.2021 10:24
Domowy sposób na promienną cerę. Potrzebujesz trzech składników, które znajdziesz w kuchni
fot. SHUTTERSTOCK

Marzysz o pięknej cerze? Koniecznie wypróbuj ten domowy sposób na promienną skórę twarzy. Do przygotowania maseczki potrzebujesz jedynie trzech składników, które większość z nas znajdzie w kuchni.

Domowe triki pielęgnacyjne od zawsze cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, są zazwyczaj bardzo proste, a na ich wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu. Ponadto produkty, których potrzebujecie do ich przygotowania, są ogólnodostępne oraz tanie. Poniżej podpowiadamy jeden z takich domowych sposobów na piękną skórę.

Domowy trik na promienną cerę

O promiennej cerze, szczególnie latem, marzą wszystkie kobiety. W końcu to właśnie wtedy nasza skóra twarzy narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych, które niekorzystanie wpływają na jej wygląd. Mowa tu przede wszystkim o nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV emitowane przez słońce. W jej skutek nasza cera staje się ziemista i pozbawiona blasku.

Żeby temu zapobiec, należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. W osiągnięciu wymarzonego efektu pięknej i promiennej cery, pomoże ta domowa maseczka. Do jej przygotowania potrzebne są jedynie trzy składniki, które większość z nas znajdzie w swojej kuchni.

Maseczka na promienną cerę - prosty przepis

Do wykonania domowej maseczki potrzebne nam będą:

  • 2 łyżki śmietany,
  • 2 łyżki miodu,
  • 1 łyżka octu jabłkowego.

Na początku wszystkie składniki należy przełożyć do niewielkiej miseczki i dokładnie wymieszać. Powstałą w ten sposób maseczkę nakładamy na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy. Zostawiamy na około 20 minut. Po tym czasie należy umyć twarz letnią wodą. I gotowe! 

Przepis na maseczkę na promienną cerę został zaczerpnięty ze strony Celia.pl.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl/Celia.pl