Zamknij

Marzysz o porcelanowej cerze bez niedoskonałości? Sięgnij po... ocet jabłkowy

04.03.2021 11:01
Domowy sposób na porcelanową cerę bez niedoskonałości. Sięgnij po ocet jabłkowy
fot. SHUTTERSTOCK

Przemywanie twarzy tonikiem to dla wielu kobiet nieodłączny element codziennej pielęgnacji. Choć drogerie oferują szeroki wybór tego typu produktów, to jednak może okazać się, że najlepszym wyjściem jest zrobienie takiego kosmetyku samemu w domu. Wystarczy, że sięgniemy po bogaty w właściwości pielęgnacyjne ocet jabłkowy.

To, jakich kosmetyków używamy, jest niezwykle ważne dla naszej codziennej pielęgnacji twarzy. W końcu nie bez znaczenia pozostaje to, co nakładamy na skórę. I choć drogerie stale poszerzają swój asortyment, oferując coraz nowsze produkty, to jednak warto niektóre kosmetyki wykonać samodzielnie w domu. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się nieodpowiednim składem wyrobu.

Domowy sposób na porcelanową cerę bez niedoskonałości

Jeśli marzysz o porcelanowej cerze bez niedoskonałości, to warto, żebyś sięgnęła po... ocet jabłkowy, który można używać zamiast toniku. Można go kupić w wielu sklepach spożywczych, a jego niewątpliwą zaletą jest cena - kosztuje około 10 zł za 300 ml.

Ocet jabłkowy, o czym nie wszyscy wiedzą, ma bogate właściwości pielęgnacyjne. Z powodzeniem wykorzystuje się go w walce z trądzikiem. Zalecany jest także osobom, które mają cerę naczynkową oraz widoczne przebarwienia.

Produkt ten przede wszystkim wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, przeciwdziała stanom zapalnym oraz wykazuje działanie antybakteryjne. Ponadto niweluje drobne zmarszczki, wzmacnia naczynka krwionośne, rozjaśnia przebarwienia i zwęża pory. Nawilża i reguluje poziom sebum, dzięki czemu skóra twarzy się mniej świeci.

Ten trik urodowy znają także gwiazdy. Jak podaje portal Onet.pl, ocet jabłkowy zamiast toniku używa amerykańska aktorka, której urody pozazdrościć może wiele kobiet - Scarlett Johansson.

Tonik z octu jabłkowego - przepis

Jak zrobić tonik z octu jabłkowego? Przepis jest bardzo prosty. Jak czytamy w serwisie Triny.pl (autor Olga Pietraszewska), ocet należy rozcieńczyć w przegotowanej lub przefiltrowanej wodzie. Jeśli masz skórę tłustą, mieszaną lub trądzikową to zaleca się zastosowanie proporcji 1:2.

Z kolei w przypadku cery suchej, wrażliwej i naczynkowej lepiej zacząć od rozcieńczenia wody z octem jabłkowym w stosunku 1:4 (na przykład 100 ml wody i 25 ml octu).

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl/Triny.pl/Onet.pl