Zamknij

Domowy sposób na opuchniętą twarz. Jak poradzić sobie z obrzękiem?

08.03.2021 14:32
Domowy sposób na opuchniętą twarz. Jak poradzić sobie z obrzękiem?
fot. SHUTTERSTOCK

Opuchnięta twarz po nocy to problem, z którym od czasu do czasu boryka się nie tylko wiele kobiet, ale i mężczyzn. Mamy szczęście, jeśli akurat taki dzień możemy spędzić w domu. Jeśli jednak przed nami ważne spotkanie, to warto zastosować ten prosty i szybki sposób, który pomoże nam zmniejszyć opuchliznę.

Domowe triki pielęgnacyjne od zawsze cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, są zazwyczaj bardzo proste, a na ich wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu. Ponadto wymagane produkty są ogólnodostępne oraz tanie, dzięki czemu nie nadwyrężymy swojego budżetu domowego. Poniżej można znaleźć domowy sposób na opuchniętą twarz, który pomoże pozbyć się nawet dużego obrzęku.

Opuchnięta twarz - jak się pozbyć?

Problem opuchniętej twarzy zazwyczaj towarzyszy nam rano, tuż po przebudzeniu. Może mieć wiele przyczyn, najczęściej jednak wina leży po stronie złej diety i jakości snu.

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest spożywanie większej ilości płynów w ciągu dnia, ponieważ obrzęki zazwyczaj wynikają z odwodnienia. Wszystko z powodu zatrzymywania wody w przestrzeni międzykomórkowej.

Jest to jednak działanie długoterminowe i świetnie sprawdzi się jedynie wtedy, gdy możemy spędzić cały dzień w domu.

Domowy sposób na opuchniętą twarz

Jeśli jednak przed nami ważne spotkanie, a opuchlizna nadal nie schodzi, to warto wypróbować tę prostą i szybką metodę. Wystarczy, że wykonamy... masaż twarzy, który pobudzi krążenie. Jak czytamy na portalu Nivea.pl, w ten sposób sieć naczyń krwionośnych i limfatycznych zlokalizowana pod skórą zacznie działać sprawniej, co finalnie doprowadzi do zlikwidowania opuchlizny. 

Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy wziąć kostki lodu, umieścić je w woreczku, a następnie owinąć ściereczką. Ostatnim krokiem jest wykonanie dokładnego masażu całej twarzy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie wolno nakładać na skórę lodu w czystej postaci, bez wcześniejszego owinięcia go ściereczką. W przeciwnym wypadku moglibyśmy doprowadzić do popękania drobnych naczynek krwionośnych na twarzy.

RadioZET.pl/Nivea.pl