Zamknij

Warzywa na oparzenia słoneczne. Ten sposób na podrażnienia stosowały nasze babcie

09.07.2021 13:52

Nasze babcie miały najlepsze sposoby na oparzenia słoneczne. Okłady z warzyw są absolutnym hitem w walce z podrażnioną skórą. 

Domowy sposób na oparzenia słoneczne: okłady z warzyw
fot. Shutterstock

Delikatne poparzenia słoneczne w wakacje mogą się zdarzyć każdemu z nas. Warto wówczas znać sposoby na ich wyleczenie. W drogeriach i aptekach znaleźć możemy różne specyfiki, które są w stanie złagodzić podrażnienia. Nic nie działa jednak tak dobrze jak domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Wśród nich absolutnym hitem są okłady z warzyw. Zobaczcie, jakie produkty, które znajdziecie w lodówce, możecie wykorzystać, żeby złagodzić zaczerwienienie skóry i przynieść sobie ukojenie.

Zobacz także: Ten balsam do ciała ujędrnia i nadaje efekt opalonej skóry. Kupicie go w promocji w Rossmannie

Domowy sposób na oparzenia słoneczne: okłady z warzyw

Nie od dziś wiadomo, że babcine sposoby na pielęgnację ciała są najlepsze. Wśród nich możemy znaleźć triki na poparzenia słoneczne

Okazuje się, że w celu złagodzenia podrażnień wywołanych promieniowaniem słonecznym, warto wykorzystać produkty, które znajdziemy w lodówce. Są to przede wszystkim pomidory i ogórki.

Pomidor zawiera likopen, który wyciąga ciepło z poparzonego miejsca. Jest to silny przeciwutleniacz, który złagodzi pieczenie skóry i rozjaśni zaczerwienienie. 

Ogórek natomiast ma sporą zawartość antyoksydantów oraz witaminy C. Dzięki temu znakomicie odżywia skórę. Błyskawicznie doprowadzi ją do dobrej formy i ochroni przed promieniami słońca w kolejnych dniach wakacji.

Zobacz także: Ten produkt nawilża skórę i redukuje cellulit. Stosowały go już nasze babcie

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Warzywa nie są jedynym domowym sposobem na oparzenia słoneczne. Świetnie pod tym względem sprawdzą się także okłady z maślanki lub kefiru, zsiadłego mleka czy jogurtu naturalnego. 

Gdy mamy podrażnioną skórę, warto ukoić ją również mleczną kąpielą. Ma ona działanie podobne do okładów z maślanki, a dodatkowo nawilża skórę. 

Zobacz także: Co na oparzenia słoneczne? 7 domowych sposobów

loader