Zamknij

Takie okłady są świetne na oparzenia słoneczne. Zniwelują też cienie pod oczami

16.07.2021 14:19

W lecie warto znać domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Najlepsze są te, które pomagają także na inne przypadłości. Takie są okłady z nagietka.

Domowy sposób na oparzenia słoneczne i cienie pod oczami: okłady z nagietka
fot. Shutterstock

Latem możemy zdobyć piękną opaleniznę. Wylegując się na słońcu, trzeba jednak uważać, żeby się nie poparzyć - jego promienie bywają zdradliwe. Dlatego na wszelki wypadek warto poznać domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Dzięki temu błyskawicznie przyniesiecie sobie ulgę i zregenerujecie uszkodzony naskórek. Istnieje jeden produkt, który szczególnie sprawdza się w takich sytuacjach. W dodatku korzystnie wpływa także na inne przypadłości, np. na uciążliwe cienie pod oczami.

Zobacz także: Domowy sposób na oparzenia słoneczne. Stosowały go nasze babcie

Okłady z nagietka na oparzenia słoneczne

Popularnym produktem, który potrafi rewelacyjnie wpłynąć na stan naszej skóry, jest... nagietek. Okłady z tego zioła stosowały już nasze babcie. 

Okazuje się, że nagietek niweluje stany zapalne i zmniejsza zaczerwienienie skóry. Przyspiesza także jej regenerację oraz proces gojenia się ran. 

Wystarczy zaparzyć nagietek w gorącej wodzie. Następnie odstawiamy go na kilka minut, żeby powstał napar. Gdy płyn wystygnie, należy zmoczyć nim gazę. Takie okłady przykładamy do podrażnionej skóry. 

Kompresy z nagietka należy trzymać na ciele około 15-20 minut. Następnie zdejmujemy gazę ze skóry. Warto pozostawić ciało do samoistnego wyschnięcia. Dzięki temu poczujemy jeszcze większą ulgę. 

Zobacz także: Mleczna kąpiel to najlepszy zabieg na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak ją wykonać

Okłady z nagietka na cienie pod oczami

Okazuje się, że nagietek ma rewelacyjne działanie także na nasze oczy. Potrafi korzystnie wpłynąć na zmęczony wzrok, zwłaszcza wtedy, gdy długo pracujemy przy komputerze. 

Przede wszystkim działa kojąco na czerwone, swędzące i piekące oczy. Warto jednak też robić z niego okłady, gdy zmagamy się z cieniami pod oczami. Nagietek rozjaśni skórę wokół powiek i zniweluje zasinienia oraz wszelką opuchliznę.

Okłady z nagietka na oczy robi się tak samo jak na skórę. W tym przypadku jednak warto nasączyć naparem płatki kosmetyczne. 

Zobacz także: Masz zmęczone i podkrążone spojrzenie? Joga oczu to trend, który ci z tym pomoże

loader