Zamknij

Chcesz mieć nawilżoną skórę twarzy? Wystarczy, że umyjesz ją... mlekiem

05.03.2021 10:16
Domowy sposób na nawilżoną skórę twarzy. Wystarczy, że umyjesz ją mlekiem
fot. SHUTTERSTOCK

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy jest niezwykle ważne. I choć marki kosmetyczne oferują szeroki wybór produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, to o nawodnienie przesuszonej cery można zadbać także w inny sposób. Wystarczy, że zaczniemy myć twarz... mlekiem.

Nawilżenie skóry twarzy to dla większości kobiet nieodłączny element codziennej pielęgnacji. Wiele z nich korzysta z szerokiego asortymentu drogerii, wybierając coraz to nowsze kremy, które z założenia mają nawadniać przesuszoną cerę. I choć producenci takich kosmetyków obiecują zazwyczaj wspaniałe efekty, to jednak nie u każdej kobiety są one widoczne. Zamiast wypróbowywania kolejnych specyfików, warto postawić na domową pielęgnację naturalnymi produktami. 

Domowy sposób na nawilżoną skórę twarzy. Umyj ją... mlekiem

Mleko, o czym nie wszyscy wiedzą, to nie tylko składnik diety, ale także bogaty we właściwości pielęgnacyjne kosmetyk. Jest źródłem białek, składników mineralnych oraz witamin, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Mleko ma przede wszystkim działanie nawilżające oraz odżywcze - doskonale nawadnia przesuszoną cerę. Do tego natłuszcza i daje zdrowy wygląd skóry. 

Jak podaje portal Onet.pl, pielęgnacyjne właściwości mleka znane są od tysięcy lat. Aby zachować młodość, kąpała się w nim na przykład Kleopatra. W nawilżającą moc produktu wierzy także m.in. amerykańska supermodelka Cindy Crawford.

Przepis na tonik z mleka

Jak stosować mleko na twarz? Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład jako tonik. Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl (autor Karolina Kałużyńska), wystarczy, że codziennie po wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu naszej cery, nałożymy na wacik kilka kropel mleka i przetrzemy nim twarz. Następnie, po kilku minutach, należy jeszcze raz umyć naszą buzię, tym razem wodą. 

Regularne stosowanie mleka powinno znacznie poprawić wygląd naszej cery. Wyrównany zostanie koloryt oraz zmniejszy się liczba wyprysków.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów pielęgnacyjnych.

RadioZET.pl/Poradnikzdrowie.pl/Onet.pl