Zamknij

Domowy samoopalacz z kawy. Zrobisz go w trzy minuty

17.08.2021 10:22

Marzysz o pięknej, naturalnej opaleniźnie, ale nie chcesz wystawiać skóry na słońce? W takiej sytuacji wypróbuj domowy samoopalacz, który zrobisz z zaledwie trzech składników.

Domowy samoopalacz z kawy. Zrobisz go w trzy minuty
fot. SHUTTERSTOCK

Metody DIY (z ang. "do it yourself", czyli "zrób to sam") od lat nie wychodzą z mody. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim domowe kosmetyki. Nie ma się zresztą co dziwić. Tego typu produkty nad drogeryjnymi mają tę przewagę, że dobrze wiemy, co zawierają. Ponadto ich wykonanie jest zazwyczaj bardzo proste, a składniki, których trzeba użyć, tanie. Poniżej zamieszczamy przepis na domowy samoopalacz z kawy.

Domowy samoopalacz z kawy. Zrobisz go w trzy minuty

O złocistej opaleniźnie marzy wiele kobiet. Żeby jednak osiągnąć pożądany efekt, trzeba godzinami leżeć na słońcu. Po pierwsze nie wszyscy mają na to czas, a po drugie, jak powszechnie wiadomo, długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne jest szkodliwa dla zdrowia. Nie tylko przyspiesza procesy jej starzenia, ale także wyraźnie zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka

Na szczęście jest sposób na osiągnięcie pięknej opalenizny, bez narażania swojego zdrowia. Wystarczy zrobić domowy samoopalacz

Jak zrobić samoopalacz w domu? Prosty przepis

Do wykonania domowego samoopalacza w sprayu potrzebne nam będą następujące składniki:

  • 2,5 szklanki zaparzonej kawy,
  • 2 szklanki wody,
  • 1/4 szklanki oleju migdałowego.

Wystarczy, że wszystkie produkty wlejemy do pojemnika z atomizerem. Co ważne, kawa powinna być ostudzona - nie wolno dodawać wrzątku! Przed użyciem należy wstrząsnąć. Samoopalacz dobrze jest stosować od razu po kąpieli, na czystą skórę. Po jej spryskaniu trzeba rozprowadzić nasz specyfik okrężnymi ruchami po ciele.

RadioZET.pl/poradnikzdrowie.pl