Zamknij

Ten orzechowy peeling do nóg sprawi, że twoja skóra będzie gładka. Zrobisz go w trzy minuty

23.07.2021 10:01
Domowy peeling do nóg z orzechów sprawi, że twoja skóra będzie gładka. Zrobisz go w trzy minuty
fot. SHUTTERSTOCK

Marzysz o gładkiej skórze nóg? Zamiast wydawać krocie na kolejne kosmetyki, wypróbuj ten przepis na domowy peeling do ciała z orzechów. Wykonasz go z zaledwie trzech składników.

Metody DIY (z ang. "do it yourself", czyli "zrób to sam") od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wiele kobiet stawia przede wszystkim na samodzielne wykonywanie kosmetyków. Domowe produkty nad drogeryjnymi mają tę przewagę, że dobrze znamy ich skład. Ponadto ich wykonanie jest zazwyczaj niezwykle proste, a składniki, które trzeba użyć, są tanie i ogólnodostępne. Poniżej znajdziesz przepis na domowy peeling do nóg. Wykonasz go jedynie z trzech produktów, a głównym elementem będą orzechy włoskie. 

Domowy peeling do nóg z orzechów

Regularne wykonywanie peelingu jest niezwykle ważne, by zachować skórę w odpowiedniej kondycji. Niestety wiele kobiet pomija ten etap w procesie pielęgnacji. To duży błąd. Peeling usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz martwe komórki skóry, jednocześnie pobudzając ją do wytwarzania nowych. Stosowany regularnie sprawia, że ciało staje się niezwykle gładkie, skóra jest bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. 

Obecnie w każdej większej drogerii znajdziemy szeroki wybór peelingów do ciała. Jednak zamiast kupowania tego typu produktów, można spróbować wykonać je samodzielnie w domu. Dużym zainteresowaniem cieszy się peeling do nóg z orzechów.

Jak zrobić orzechowy peeling do ciała?

Na początku należy zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebne nam będą:

  • około 5 sztuk orzechów włoskich,
  • 5 łyżek jogurtu naturalnego,
  • 1 łyżka miodu.

Pierwszym krokiem jest dokładne zmielenie orzechów. Następnie dodajemy do nich pozostałe składniki. Całość należy starannie wymieszać. Uzyskany w ten sposób specyfik nakładamy na nogi, wcierając okrężnymi ruchami. Na koniec spłukujemy letnią wodą. I gotowe.

RadioZET.pl/Party.pl